Автор Тема: Formula 1 - Season 2019  (Прочитано 51392 пати)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38833
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Formula 1 - Season 2019
« на: Февруари 01, 2019, 10:51:59 am »
Нова тема 2019 :)


Alfa Romeo and Sauber to keep fighting for ambitious results as Alfa Romeo Racing

http://www.alfaromeopress.com/press/article/alfa-romeo-and-sauber-to-keep-fighting-for-ambitious-results-as-alfa-romeo-racing"Alfa Romeo Racing is a new name with a long history in Formula One. We're proud to collaborate with Sauber in bringing Alfa Romeo's tradition of technical excellence and Italian panache to the pinnacle of motorsport. Make no mistake: with Kimi Räikkönen and Antonio Giovinazzi on one side of the pit wall and Alfa Romeo and Sauber expertise on the other, we are here to compete".Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Darko_sk

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 94
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #1 на: Февруари 04, 2019, 18:48:23 pm »
И ќе даваат пренос на некоја ТВ или како и години наназад 2 дена пред почеток ќе објави некој или уште полошо ќе ја пропуштат Австралија.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3586
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #2 на: Февруари 05, 2019, 11:33:06 am »
Јас веќе се навикнав понеделник да ги гледам трките, ем добра слика и коментатори ем не сум дома во недела.

Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 787
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #3 на: Февруари 05, 2019, 11:34:31 am »
Јас веќе се навикнав понеделник да ги гледам трките, ем добра слика и коментатори ем не сум дома во недела.
како успеваш да не го дознаеш резултатот од недела попладне до понеделник ? :)

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3586
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #4 на: Февруари 05, 2019, 11:55:54 am »
Не слушам радио, на телевизија се гледаат документарци и фоксо моксој, и на веб не отворам никакви портали со вести, не ја отворам ни оваа тема додека не ја изгледам трката. Ништо не следам од формула 1 на фејзбуци и инстаграми. Ретко кој прати ф1 па да падниме во муабет да ме заеби.

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4760
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #5 на: Февруари 05, 2019, 12:05:33 pm »
Карантин ;D

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3586
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #6 на: Февруари 07, 2019, 12:58:52 pm »
Eве ги хаас први оваа година:


Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2445
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #7 на: Февруари 07, 2019, 13:14:33 pm »
Малку е рано уште месец дена, ама за муабет не е.  :D
Сега за некој ден ќе ги видиме болидите како ќе изгледаат.  :-*

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4595
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #8 на: Февруари 12, 2019, 22:33:03 pm »
 :-*назад е повисок, фејк тунинг му имат направено  ;D


Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2402
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9996
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #10 на: Февруари 13, 2019, 13:43:16 pm »Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9996
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #11 на: Февруари 14, 2019, 08:51:54 am »

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38833
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #12 на: Февруари 14, 2019, 17:13:44 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3291
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #13 на: Февруари 14, 2019, 21:52:07 pm »
@Cuore Sportivo #ForzaFerrari или “#Forzaкуадрофорлиовергле?

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2019
« Одговори #14 на: Февруари 15, 2019, 10:25:43 am »
За Цитроен ;D