Автор Тема: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)  (Прочитано 3685 пати)

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 166
Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« на: Јануари 25, 2019, 17:41:19 pm »
производство: 07/2018
купена: 12/2018 АвтоЧајка Тетово
мотор: 1.6 MPI 93kw/128hp
менувач: 6 степен мануелен
боја: сива металик
опрема: Style опрема
моментално поминати километри: 1к км.
гаранција: 5 години
Фотографии:


Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 44702
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #1 на: Јануари 25, 2019, 18:08:50 pm »
Џам.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2306
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #2 на: Јануари 25, 2019, 18:15:12 pm »
Хјундаи напаѓа! Денес две хјундаи на форумов :)

Со здравје возење.

Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1017
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #3 на: Јануари 25, 2019, 18:18:20 pm »
милина, со здравје да се вози, стави некоја сликичка и од внатре

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17457
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #4 на: Јануари 25, 2019, 18:43:16 pm »
Се знае како е редот на форумов, кој купи кола од салон 250 кебапи и 3 гајби пиво :D

Со среќа све најбоље..

Отсутен MarceCvarce

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6659
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #5 на: Јануари 25, 2019, 21:44:18 pm »
Со здравје да си ја возиш. Изглеа само мојата е со раткапни :)

Се множат елантри :)

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3854
 • хаУс мајстор
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #6 на: Јануари 26, 2019, 06:00:39 am »
Со здравје да се вози!
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 166
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #7 на: Јануари 26, 2019, 22:42:45 pm »
Фала на честитките на сите, а за ќебапите и пивото доаѓај во Тетово одиме одма ;)
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 166
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #8 на: Февруари 11, 2019, 17:17:27 pm »
Еве и слики од внатре, иначе стари се две-три недели од кога ја зедов се :D

Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 423
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #9 на: Февруари 12, 2019, 08:49:16 am »
Со здравје да се вози, многу безгрижни километри, убаво количе, што повеќе ги гледам се повеќе ми се допаѓа
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3951
 • The Spartan General
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #10 на: Февруари 12, 2019, 08:50:26 am »
Ново си е ново. Убаво е. Со мерак да си ја возиш.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5778
 • 69
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #11 на: Февруари 12, 2019, 11:28:13 am »
Со здравје да се вози :)
Убава е.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 166
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #12 на: Февруари 12, 2019, 12:25:34 pm »
Фала фала на сите, едино што за сега не успевам да стигнам е до фабрички декларираната потрошувачка која кажува 6.5 кај мене е 7.4 на 1600км пројдено до сега што е соко литро али да напоменем дека 60-70% вожњата е градска
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2306
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #13 на: Февруари 12, 2019, 12:32:49 pm »
Секогаш сум претпоставувал 1 литро плус од фабрички декларираната :)

Присутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2142
Одг: Hyundai Elantra (1.6 MPI 6th Generation)
« Одговори #14 на: Февруари 12, 2019, 12:58:52 pm »
Со здравје да се вози. Кај живееш во Тетово?

Инаку мојата е деклариранa на 4.1 ама никогаш не сум ја симнал под 5.5 во реални услови.

Sent from my MI 6 using Tapatalk