Автор Тема: Kupuvam Toyota Celica mk5  (Прочитано 1642 пати)

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 430
Kupuvam Toyota Celica mk5
« на: Декември 29, 2018, 12:33:04 pm »
Kupuvam Toyota Celica, od petta generacija, na makedonski tablici, i vo kolku-tolku solidna sostojba. Info 077 752 714.Отсутен Pane-G

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 175
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #1 на: Декември 29, 2018, 23:30:19 pm »
Најубава кола ваков модел целика ама тешко се наоѓа солидна состојба и нема баш многу во МК


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 430
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #2 на: Декември 30, 2018, 08:49:52 am »
Најубава кола ваков модел целика ама тешко се наоѓа солидна состојба и нема баш многу во МК


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Znam, cela godina baram, nema niedna.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9657
 • Архитект
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #3 на: Декември 30, 2018, 15:51:45 pm »
Има една во Скопје.
Мислам дека е  carlos sainz верзија.

Прашај дали се продава.
Моментално е кај  Владимир Богдановски - Влатко Чонгур.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 430
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #4 на: Декември 30, 2018, 16:20:19 pm »
Има една во Скопје.
Мислам дека е  carlos sainz верзија.

Прашај дали се продава.
Моментално е кај  Владимир Богдановски - Влатко Чонгур.
Eee taa verzija e vrv, 2000 kubika so turbo, 4x4 pogon, mislam deka 5000 takvi se napraveni. Koga ke odam nakaj Skopje ke proveram.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14276
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #5 на: Јануари 03, 2019, 22:54:39 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1462251

Грешка, не била таа.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30973
 • Таков е животот... јебига
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #6 на: Јануари 04, 2019, 00:14:00 am »
Јас не сум видел ниту една ваква, а не па да е не знам у каква состојба. У Грција да видиш.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 430
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #7 на: Јануари 04, 2019, 13:57:13 pm »
Јас не сум видел ниту една ваква, а не па да е не знам у каква состојба. У Грција да видиш.
Пред 2-3 години гледав една во Кавадарци, ама беше крш, директно за на преса. Има и уште една, ама човекот е прв газда, и не сака да ја продава. Колата е презачувана со оглед на годините.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5412
 • Бенве сие бенве
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #8 на: Јануари 04, 2019, 14:02:25 pm »
Имаше црвена во Велес, ќе свртам ако стои ќе најдам контакт ќе прашаме дали се продава.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 430
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #9 на: Јануари 04, 2019, 15:08:34 pm »
Имаше црвена во Велес, ќе свртам ако стои ќе најдам контакт ќе прашаме дали се продава.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Имаше во Велес црвена, стоеше лево од Брако кај зградите, и беше доста избледена бојата, баш денес бев во Велес, ама не ја видов..

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5412
 • Бенве сие бенве
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #10 на: Јануари 04, 2019, 15:52:34 pm »
Мислам дека се пациенти кај женами, ќе најдам контакт.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3885
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #11 на: Јануари 04, 2019, 21:42:11 pm »
http://reklama5.mk/AdDetails?ad=1462251

Грешка, не била таа.
Може да возиш 2.0 по цена на Цептер прочистувач на воздух... мераци.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 430
Одг: Kupuvam Toyota Celica mk5
« Одговори #12 на: Септември 10, 2019, 16:00:33 pm »
Ај пак некој да не знае да се продава ваква Селика?