Автор Тема: Продавам нови автоделови за сите видови патничики возила  (Прочитано 16697 пати)

Отсутен hajlender

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 91
ке може ли цена за предни плочки за алфа 159 2.4 ?

Отсутен corsa-c

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 82
Ве молам ако може цена за сет ламела, потисна и друг лагер за опел корса ц 1,2 бензинец 2004 година?

Фала однапред! :)

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 867
Moze cena za zadni plocki:

Mazda 6, 2008 godina, benzin

- broj na sasija: JMZGH14F601187810

-broj ma motor: 10631342


Pokvalitetni bi zel, ako ima i orginalni.

Fala odnapred za odgovorot


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен sas_klar

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 24
@Prcot
Понуда за предни дискови со плочки за киа венга 2010, 1.4 бензин,  66.2киловати, поздрав

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Отсутен martin_bt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2477
 • Дете Битолчанче
Прч, за Меган 2ка, 1.6, 82кw, пк затегач, пк каиш, шајвна на радилица, предни плочки, задни чаури и буфери комплет со лагер, цена и производител за овие делови?
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1211
Naracani i smeneti delovi od prednica kaj prc-ot.
Sve fino i korektno  :)

Отсутен martin_bt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2477
 • Дете Битолчанче
@Prcot ? ^
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31671
 • Таков е животот... јебига
Нема го Прчот дечки. Једино ако умира некоја кола кажете па да го бараме докторот со врски

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8907
 • Аstra la vista baby !
Не ни е активен на форум некако...
Преку Фб или мобилен сум завршил неколку порачки од кај него.
Све фино и коректно.

Отсутен sas_klar

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 24
Па остајте тогаш мобилен од него и да не се губи време со пишување во темава и сл.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Присутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 799
 • Am386 DX/DXL-40
Има мобилен на првиот пост од темата. Еве ќе го цитираме.
Продавам нови автоделови за сите видови патничики возила од Европско и Азиско потекло.
Масла од брендовите на:
ADECO - ARAL - BMW - CASTROL - DYNAMAX - ELF - ENEOS - FORD - GM - LIQUI MOLY - MAZDA - MOBIL - SELENIA - SUZUKI TEHNOKAR -VW - WIN-OIL.
Филтри за масло, воздух, полен, гориво.
Дискови и плочки
Сетови ребрасти каиши, затегачи, линиски каиши, ременици, водни пумпи
Сетови ламели, друг лагери и замајци.
Термостати
Амортизери
Делови за предница
Сензори, сонди, свеќици и се останато.
За да дознаете цена за некој одреден дел пишете ми ја марката и моделот на возилото, моторот и годината тука во ПП или на Вибер +38975288529

Отсутен Mikroos

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 867
Zedov filtri za Mazdata od Prcot, sekoja cest na korektnost, dogovaranje i dostava.


Sent from my iPhone using Tapatalk