Автор Тема: Продавам нови автоделови за сите видови патничики возила  (Прочитано 9743 пати)

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3329
 • Samo VW je auto!
Бато, дали имате заден браник за Skoda Yeti 2011-та
+ лев штоп?
Немам ништо од побараното за јетито. Совет половно оригинал по можност иста боја со колата да најдеш.
GTI je zmaj

Отсутен martin_bt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2459
 • Дете Битолчанче
За Сеат Кордоба, 2004та година, стабилизатори и гумици на баланштангла, производител и цена?
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1155
 • M Performance
@BrziGonzalez што не му направиш некоја реклама на прчот, добро дете е плус ти ги разбираш тие работи повеќе?
Нема проблем, нека ми се обрати во ПП, што можам ќе помагам :)

Отсутен loopz

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 490
Бато, дали имате заден браник за Skoda Yeti 2011-та
+ лев штоп?
Немам ништо од побараното за јетито. Совет половно оригинал по можност иста боја со колата да најдеш.

Ок, фала!

Најверојатно ќе се вратам во Порше, ама само за купување на деловите - монтажа изгор, то ќе да буде на друго место :)))
Подобро мудросер во такси отколку поштен позади волан.

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 679
Сет ламела за hyundai getz имаш и која цена ?

Отсутен Power to the people

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2509


Дишник за 1.5dci за мене дали можи да се најди во Скопје на лагер во некој магацин, во Битола кај нас ми викаат само по порачка со две недели чекање.


   OEM
•   RENAULT : 8200147551

•   MALÒ : 18087
•   STC : T403680
•   TOPRAN : 700 757
•   Metalcaucho : 03680


ЕДИТ: Порачав од интернет, да не ми порачуваат од продавница да ме заборават да ме заебат, вака сам да се заебам.
« Последно менување: Февруари 12, 2019, 09:16:26 am Power to the people »

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3329
 • Samo VW je auto!
Сет ламела за hyundai getz имаш и која цена ?
Што мотор има?
GTI je zmaj

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3329
 • Samo VW je auto!
За Сеат Кордоба, 2004та година, стабилизатори и гумици на баланштангла, производител и цена?
Стабилизатори FEBI 580 ден, STELLOX 450 ден,
гумици нема
GTI je zmaj

Отсутен tomaso

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 955
Stabilizatori za Honda jazz 2002 1.2 proizvoditel I Cena?
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3329
 • Samo VW je auto!
Stabilizatori za Honda jazz 2002 1.2 proizvoditel I Cena?

1400 ден парче на ASHIKA
GTI je zmaj

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1155
 • M Performance
ти пуштив порака.

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3525
Прч, задни амортизери и сет каиши со водна пумпа  за 1.4TDI Ibiza 2003/4. Код на мотор утре ако ти треба.

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1359
Задна десна шепа за караван passat b5, а пасира и од b5.5, уште подобро е ако е од поновиот модел.
Дали имате на залиха и цена колку кошта?

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3329
 • Samo VW je auto!
Задна десна шепа за караван passat b5, а пасира и од b5.5, уште подобро е ако е од поновиот модел.
Дали имате на залиха и цена колку кошта?
Нема
GTI je zmaj

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3329
 • Samo VW je auto!
UPDATE, нова пратка Shell и Selenia моторни масла
Цени за Шел:
HELIX ULTRA 5W-40 4L  2100 ден
HELIX HX7 5W-40 4L  1990 ден
HELIX HX7 10W-40 4L 1600 ден
HELIX HX7 10W-40 1L 440 ден
HELIX ULTRA 5W-40 1L 640 ден
HELIX HX7 5W-40 1L 590 ден

Selenia достапни типови:
GOLD 10W-40 1L
WR Pure Energy 5W-30 1L
K PURE ENERGY 5W-40 1L
20K 10W-40 1L
20K ALFA ROMEO 10W-40 1L
20K ALFA ROMEO 10W-40 2L
WR Diesel 5W-40 2L
WR Diesel 5W-40 1L
Turbo Diesel 10W-40 1L
Turbo Diesel 10W-40 2L
WR Pure Energy 5W-30 2L
K PURE ENERGY 5W-40 2L
20K 10W-40 2L
GOLD 10W-40 2L
20K ALFA ROMEO 10W-40 5L
WR Diesel 5W-40 5L
Turbo Diesel 10W-40 5L
GTI je zmaj