Автор Тема: Продавам нови автоделови за сите видови патничики возила  (Прочитано 16705 пати)

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3365
 • Samo VW je auto!
Продавам нови автоделови за сите видови патничики возила од Европско и Азиско потекло.
Масла од брендовите на:
ADECO - ARAL - BMW - CASTROL - DYNAMAX - ELF - ENEOS - FORD - GM - LIQUI MOLY - MAZDA - MOBIL - SELENIA - SUZUKI TEHNOKAR -VW - WIN-OIL.
Филтри за масло, воздух, полен, гориво.
Дискови и плочки
Сетови ребрасти каиши, затегачи, линиски каиши, ременици, водни пумпи
Сетови ламели, друг лагери и замајци.
Термостати
Амортизери
Делови за предница
Сензори, сонди, свеќици и се останато.
За да дознаете цена за некој одреден дел пишете ми ја марката и моделот на возилото, моторот и годината тука во ПП или на Вибер +38975288529
GTI je zmaj

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38694
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Честито бизнис :)


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38694
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Честито бизнис :)Туку, имаш делчиња за алфи? 
Еве за почеток неколку каталошки бројчиња пиши цени и производители: 60662481, 50514991, 46781213, 60656524. Доколку се Акрон и Бирт, слободно прескокни ги, не ме занимаат тие два производители.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3365
 • Samo VW je auto!
Честито бизнис :)Туку, имаш делчиња за алфи? 
Еве за почеток неколку каталошки бројчиња пиши цени и производители: 60662481, 50514991, 46781213, 60656524. Доколку се Акрон и Бирт, слободно прескокни ги, не ме занимаат тие два производители.
Фала Симо, бирт и акрон не држам, моментално немам ништо од наведеново иначе имало на Феби.
GTI je zmaj

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3630
Ни треба ваков член,да си набавуваме бар оригинал делови а не фејк,со среќа 😊

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3430
 • MadaFunker
Со среќа нека е!

New blood of old school

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 317
Со среќа работата и да прашам.
Ребраст каиш, затегач, лагери и водна пумпа за Астра Ф 1997г. 1.6 16В 74кв што имаш и која е цената?

Присутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2932
По карго дали праќаш, друже?

За нас, селаните.. :D
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3365
 • Samo VW je auto!
 

Ни треба ваков член,да си набавуваме бар оригинал делови а не фејк,со среќа 😊

Sent from my EVA-L09 using TapatalkФала!

Со среќа нека е!Фала!

По карго дали праќаш, друже?

За нас, селаните.. :D
Нормално дека праќам по карго и за селаните и граѓаните :D  ;D
« Последно менување: Декември 12, 2018, 23:38:02 pm Prcot »
GTI je zmaj

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4719
 • хаУс мајстор
Прч, дај понуда за комплет предница за Passat B5.5 Variant AVB 1.9tdi 74kw.
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Присутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3804
Moze edno paketce za mene ulje liqu moly 10x40 filter za ulje,filter za vozduh i filter za polen. Inace vozilo vectra b 97 motor 1.6 16v  X16XEL. I eventualno dali vrsite promena na ulje bidejki u centarov neam kanal :)

Отсутен malinamamun

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 509
jaс само ќе ти посакам среќа и успешен бизнис. Пушти ми една понуда за комплет ребрасти каиш и ролери за Ауди А4 Б7 2.0 тди 2006 . Немам пари во моментов, но после 20 ти на плата може да те посетам предновогодишно

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2721
Честито бизнис
Ај види дали ке можеш да ми го набавиш ова и по која цена
Се работи за brake master cylinder за Mазда 929   од 92 до 95 та со ABS
Број на делот е # HG31-43-400G


Отсутен Martin_GSM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 889
задни дискови за пежо 405 2.0 89кв, 1994та год.

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2707
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
So sreka prc..