Автор Тема: Продавам нови автоделови за сите видови патничики возила  (Прочитано 16702 пати)

Отсутен Goran66

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 11
Колку е цена и кои марки ребраст каиш за форд фокус 1.6 тдци 66кв/90 коњи 2006? И освен ребрастиот, дали има и друг каиш кој треба да се замени?

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3365
 • Samo VW je auto!
Сет ребраст Феби 3670 ден.
Линиски каиш Gates 650 ден
Водна пумпа 2210 ден
GTI je zmaj

Отсутен stanzli

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 73
Држач на алтернатор за а4 1.9 2003та, 130ка cena

Отсутен dreamson

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 317
Задни лагери за тркало за Опел Астра Ф 97г. 1.6 16В 74кв со абс е, што можеш да понудиш и цена?

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3577
Денес променет сетот ремени и затегачи Ина и водната пумпа СКФ купени со одличен попуст од @Prcot , ибицата везе ко мини тракторче сега. Препорака!

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1297
Друже ти пишав 2 пати ПП чекам одговор поздрав.

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3365
 • Samo VW je auto!
Денес променет сетот ремени и затегачи Ина и водната пумпа СКФ купени со одличен попуст од @Prcot , ибицата везе ко мини тракторче сега. Препорака!

Баш ми е мило што си задоволен, со здравје да си ја возиш!
GTI je zmaj

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1201
види ПП..

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47965
 • Махер
  • malikovski.com
Хах и масла си имал, кога ќе имаш некоја минутка слободно време пиши што масла имаш за двотактни машини.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен darkserial

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 397
@Prcot kazi mi cena druze za glicerin dot 4, ama toj so low viscosity. Oznacen e kako dot 4 plus, super dot 4, sl6, class 6 itn
VW Golf 5 1.9 TDI - 77kw - 2005

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 833
@Prcot Здраво друже, ако може понуда (тука или инбокс, како ти одговара), за следното:
1. Сет квачило и замаец за Поло 1,9 D произв 1999/2000 година (обичен дизел) мотор со 47 киловати, малку е спорно (за некои па и за мене) каков сет/замаец иде во овој модел, некои велат обичен/фиксен, други (меѓу кои и сетквачила.рс) велат дека може и обичен сет (понудија Валео), за секој случај повели број на шасија:2. Предни плочки, па и дискови за Renault Scenic 1,5 dCI 2007 година со 78 kw (105 ks)
Благодариме
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Лагер на ребрасти балансер за 155 2.0 16v (1995 год)
 
По продавнициве го дава овој модел, но не одговара на Cf1:

https://www.alfaworkshop.co.uk/parts/155_Balancer_Belt_Kit.shtml
Дијаманти да барав у Вардар до сега ќе најдев..
« Последно менување: Јуни 07, 2019, 12:07:19 pm Cuore Sportivo »

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5500
 • Бенве сие бенве
Види у бугарија ако има по еконт нека го пуштат до петрич у понеделник одам го имаш до вечерта.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Фала али специфичен е делов. Каша попара напрајле со делови за еден ист мотор..

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38694
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Џабе го стаиле тој ремен и тие балансер осовините, полесно се врти моторчето без нив ;) Ем кај нас коа ќе ти го заебат местењето, повеќе вибрации ќе ти напраат, отколку без нив.
Не, реално, ако ти е толку мерак, можеш сега да го прескокнеш местењето на тој ремен, па кога ќе нарачаш, ќе си го наместиш. Не треба да растураш ништо, само треба шајбната за клинестиот ја извадиш - 10 минути работа за вешт алфиста ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.