Автор Тема: Продавам нови автоделови за сите видови патничики возила  (Прочитано 42230 пати)

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3465
Здраво
Stellox 1540 ден парче
Јapanparts 1380 ден парче
Monroe 2470 ден парче
Magnum 1250 ден парче
Sachs 3470 ден парче
« Последно менување: 27 Јануари 2021, 12:58:52 pm Prcot »

Отсутен zvonkog

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1038
Денес купени диск плочки од @Prcot , благодарам за експресна достава до дома, во рок од саат време од јавување и потврда за нарачка, браво!


 

Отсутен nekojtamu

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1165
@Prcot си е дете на место.

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3465
Благодарам за убавите зборови :D

Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3209
Прки си е чоек за пример :D

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3446
Прки е легенда,да видиш ретровизори за цитроенот или да ти пишам вибер :)

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен nikomil1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 619
Kako totalen neznalica na marki za delovi da pofalite/iskudite shto marki ima kaj nas za prednica delovi..sponi, raminja i slicno? Do sega sum chul za FAG, OPTIMAL, BILSTEIN, LEMFORDER i nekoi kineski nemam pojma kakvi.

E sega prasanjeto e od ovie 4te zvucni iminja koi se podobri koi se poloshi? Nekako da gi rangirate spored kvalitet, izdrzlivost (kilometraza shto ja vozat) i cena. Vo momentov treba da smenam usadna spona ama i generalno kako delovi me interesiraat koja marka e podobra.. Gledam @Prcot go gnjavite mnogu posto raboti so toa pa eve direktno ke go spomnam i toj da dade svoe mislenje.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13469
Lemfroder до сеа ми биле најдобри.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17267
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
TRW често се вградува како OEM, а и MOOG се познати како добра заменска марка. Mahle, Sachs, Valeo, Sasic исто се вградуваат OEM кај некои производители.

Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3209
Јас најубаво искуство сум имал со Lemforder, стабилизаторите истераа 70.000км по нашиве патишта, предницата околу 100.000км, знам претходниот сопственик кога ја зема смени комплет гумени делови на подвозје, истото јас сега го направив и ставив пак Lemforder.

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13469
Е61 ставив Лемфродер ... што вика Томица, оф не рече. Јес да се поскапи ама вредат секој денар.

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3465
Лемфордер е премиум бренд за подвозјa, тераат многу километри по нашиве патишта ако деловите се купени од овластен увозник.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11685
  • Архитект
Многу зависи за што кола и кој дел.
Јас имав на 147 Lemforder делови од предницата (горни виљушки), не се покажаа нешто посебно добро.
Средна класа испаднаа.

Кај Алфа на пример TRW се најдобри заменски делови.

Отсутен nikomil1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 619
Лемфордер е премиум бренд за подвозјa, тераат многу километри по нашиве патишта ако деловите се купени од овластен увозник.

Druze ti rabotish so Lemforder ili drugo nudish? Poshto na forumov vazish kako fer prodavach da si prasham kaj tebe prvo

Отсутен ivanxh

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 605
Лемфордер е премиум бренд за подвозјa, тераат многу километри по нашиве патишта ако деловите се купени од овластен увозник.

Druze ti rabotish so Lemforder ili drugo nudish? Poshto na forumov vazish kako fer prodavach da si prasham kaj tebe prvo
За најбрз одговор пиши му на Вибер - 075288529, ќе ти извади цел каталог со можни опции за што и да ти треба ;D