Автор Тема: Porsche Super Export 329 (traktor) oldtimer  (Прочитано 1233 пати)

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 567
Porsche Super Export 329 (traktor) oldtimer
« на: Декември 29, 2018, 12:15:04 pm »
Se prodava traktor Porsche Super Export 329 oldtimer, proizveden 1963 godina, vo ispravna sostojba. Cena po dogovor. Info 071 250 296.
Присутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1592
Одг: Porsche Super Export 329 (traktor) oldtimer
« Одговори #1 на: Декември 29, 2018, 17:54:19 pm »
Хахах, ме изнасмеа сообраќајната, трактор со тркала :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 567
Одг: Porsche Super Export 329 (traktor) oldtimer
« Одговори #2 на: Декември 29, 2018, 18:12:20 pm »
Хахах, ме изнасмеа сообраќајната, трактор со тркала :D
Imam videno vo Italija so gasenici, zatoa moze gi vodat vo razlicni kategorii 😀

Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3607
Одг: Porsche Super Export 329 (traktor) oldtimer
« Одговори #3 на: Декември 29, 2018, 18:13:10 pm »
Веројатно затоа што незнаеш дека има и трактор гасеничар

Присутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1592
Одг: Porsche Super Export 329 (traktor) oldtimer
« Одговори #4 на: Декември 29, 2018, 18:18:34 pm »
Абе знам, ама пак :)
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен DimitarMK

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1494
Одг: Porsche Super Export 329 (traktor) oldtimer
« Одговори #5 на: Декември 29, 2018, 18:28:16 pm »
Генерално не ги сакам Поршињата со мотор од напред, ама добар и редок примерок во секој случај.

Отсутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 799
 • Am386 DX/DXL-40
Одг: Porsche Super Export 329 (traktor) oldtimer
« Одговори #6 на: Декември 29, 2018, 18:38:44 pm »
;D Извинете за офтопик.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 567
Одг: Porsche Super Export 329 (traktor) oldtimer
« Одговори #7 на: Декември 29, 2018, 19:17:47 pm »
Traktorot bukvalno bese kako po emisiite, barn find, i bese mnogu dobra prilika za da se ispusti 😀

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10000
Одг: Porsche Super Export 329 (traktor) oldtimer
« Одговори #8 на: Декември 30, 2018, 00:05:58 am »
Задолжително е да се напише цена во огласот ;)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Djokica

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 567
Одг: Porsche Super Export 329 (traktor) oldtimer
« Одговори #9 на: Мај 10, 2020, 20:32:35 pm »
^^^