Автор Тема: Лип за Сеат Ибица 6L  (Прочитано 1042 пати)

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6169
Лип за Сеат Ибица 6L
« на: Декември 05, 2018, 10:24:59 am »
Дечки каде може да се најде преден лип за сеат ибица 6l ?  Мислам дека некој од форумов имаше купувано, пасуваа од други коли некои комбинации ?


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9465
 • Giulietta QV
Одг: Лип за Сеат Ибица 6L
« Одговори #1 на: Декември 05, 2018, 10:29:56 am »
од Леон мк1 Купра пасува, ако мислиш на црниот лип под браник
во Порше го има по нарачка, беше околу 2.400 ден. на времето

Отсутен Спенсер

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6169
Одг: Лип за Сеат Ибица 6L
« Одговори #2 на: Декември 05, 2018, 11:20:12 am »
Да, за тоа прашувам. Од тој леон пасува без преправки и слично ? Знаеш за некој што го уклопил тој лип во ибица ?  Го тупам малце, ама морам да прашам. :D 

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9465
 • Giulietta QV
Одг: Лип за Сеат Ибица 6L
« Одговори #3 на: Декември 05, 2018, 13:01:28 pm »
знам дека за Леон мк2 требаше ситна преправка, за ибица мислам дека не треба ама не сум сигурен
на ибица мислам дека @ace-106 го имаше ставено, дури ми се мати нешто и дека @Bu$aV MeGaNe на меганот го имаше ставено

Отсутен Bu$aV MeGaNe

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1843
 • Renault Megane R26
Одг: Лип за Сеат Ибица 6L
« Одговори #4 на: Декември 05, 2018, 16:16:00 pm »
Го имаше на Меган 3ка,сега го има на Меган 2ка.На ибица од таа генерација често го ставаат со ситни преправки и одлично си легнува.
У принцип многу универзален и погоден лип.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3110
Одг: Лип за Сеат Ибица 6L
« Одговори #5 на: Декември 05, 2018, 23:26:50 pm »
знам дека за Леон мк2 требаше ситна преправка, за ибица мислам дека не треба ама не сум сигурен
на ибица мислам дека @ace-106 го имаше ставено, дури ми се мати нешто и дека @Bu$aV MeGaNe на меганот го имаше ставено
Имаше, да да.