Автор Тема: Бандаши 18" со гуми 245/40 од Alfa Romeo Brera  (Прочитано 2305 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38462
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Бандаши 18" со гуми 245/40 од Alfa Romeo Brera
« на: Декември 03, 2018, 00:05:03 am »
Ги продавам летните бандаши од 159-ката. Бандашите се од Alfa Romeo Brera, но пасуваат одлично и на 159.
Бандашите се 18-ки, 8J, 5x110, ET41 CB 65,1

Состојбата им е солидна, не се варени, криви или акнати, лакот е во средно-жалосна состојба, има по некоја естетска гребаница, ама ништо драматично - бандашите се здрави.

Цената која ја барам за комплетот е 450 евра, 350 евра без многу драми и ценкања.

Слики подолу (потазе асални слики ако ми текне, ако не ќе си ги види тој што ќе сака да ги купи):
« Последно менување: Септември 10, 2019, 23:24:22 pm Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен TRPEE

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1541
Одг: Бандаши 18" со гуми 245/40 од Alfa Romeo Brera
« Одговори #1 на: Декември 03, 2018, 18:43:58 pm »
Dali da se cenkam ili da si cekam od negde da naidat  ti bandazi?

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38462
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Бандаши 18" со гуми 245/40 од Alfa Romeo Brera
« Одговори #2 на: Декември 03, 2018, 18:50:59 pm »
Ретки се овие бандаши.. :P


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4607
 • хаУс мајстор
Одг: Бандаши 18" со гуми 245/40 од Alfa Romeo Brera
« Одговори #3 на: Декември 03, 2018, 21:32:03 pm »
Вторите Симчо! Вторите!
Да не ти го шмрљам огласов, некако дискутабилен станува изборот со сликaва доле

                                              |
                                             V
« Последно менување: Декември 03, 2018, 23:15:23 pm зоки-златен »
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38462
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Бандаши 18" со гуми 245/40 од Alfa Romeo Brera
« Одговори #4 на: Декември 03, 2018, 21:55:31 pm »
Јас би и двата сета да ги имам и тоа у 19“ варијанта, ама стандардов некако не ми е швицарски :)Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38462
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Бандаши 18" со гуми 245/40 од Alfa Romeo Brera
« Одговори #5 на: Септември 10, 2019, 23:24:50 pm »
350 € BUMP! (гумите се за шлајфки и за у контејнер веќе).
« Последно менување: Септември 10, 2019, 23:45:14 pm Simo - Carrier159 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен TRPEE

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1541
Одг: Бандаши 18" со гуми 245/40 од Alfa Romeo Brera
« Одговори #6 на: Септември 11, 2019, 06:28:51 am »
Gi vide ti bandazi te na oglas sea brzas da gi prodades :)

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38462
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Бандаши 18" со гуми 245/40 од Alfa Romeo Brera
« Одговори #7 на: Септември 11, 2019, 07:06:41 am »
350e е многу фер цена :) Зимај со време ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен TRPEE

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1541
Одг: Бандаши 18" со гуми 245/40 од Alfa Romeo Brera
« Одговори #8 на: Септември 11, 2019, 11:23:41 am »
Drugite 18 mi se svigaat poise nego ti. Znaes na koi mislam
Imam 17 letni novi zimski odlicni da gi istrosam prvo

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38462
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Бандаши 18" со гуми 245/40 од Alfa Romeo Brera
« Одговори #9 на: Септември 22, 2019, 11:03:16 am »
Bump!
320€ !

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38462
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Бандаши 18" со гуми 245/40 од Alfa Romeo Brera
« Одговори #10 на: Декември 10, 2019, 12:35:57 pm »
bump!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.