Автор Тема: Audi a3 2014 menjac/automatik  (Прочитано 833 пати)

Отсутен Getgud

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 1
Audi a3 2014 menjac/automatik
« на: Ноември 29, 2018, 17:04:33 pm »
Здраво,имам проблем со мењачот на Audi a3 2014 sportback 1.6 tdi.Заглавува во R и ја прескокнува 4 брзина.Како што ми кажаа била расипана мехатроника во мењачот,дали може да се набави само мехатроника или мора цел мењач?Дали некој знае нешто повеќе околу темава или имал сличен проблем ,и  каде можам да побарам во Македонија дали знае некој бидејќи немаат за понови години.Мењачот е аутоматик со 7 брзини.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5255
  • Бенве си е бенве
Одг: Audi a3 2014 menjac/automatik
« Одговори #1 на: Ноември 29, 2018, 18:12:59 pm »
https://www.facebook.com/dasautoservicebg/

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk