Автор Тема: Xenon (H7) кратко светло за Opel Astra H 2005  (Прочитано 1739 пати)

Отсутен marjankolev

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Xenon (H7) кратко светло за Opel Astra H 2005
« на: Ноември 28, 2018, 21:05:04 pm »
Здраво друштво сакам да ве прашам околу монтажа и користење на кратко ксенон H7 светло за Opel Astra H 2005 година.
Дали има некој искуство со обични ламби (кинески ваљда) од 1500 денари (од Ауто Лидер на пример) и дали истите јавуваат проблем на board компјутерот или се гаснат.
Затоа што ставив кинески лед сијалички внатрешните што се во колата и се испобркаа скроз, светат-не светат на другите сметаат...

Исто така доколку знаете некој што мести по пристојна цена, предложете.

Фала ви, Поздрав


Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 306
Одг: Xenon (H7) кратко светло за Opel Astra H 2005
« Одговори #1 на: Ноември 28, 2018, 21:07:37 pm »
Здраво друштво сакам да ве прашам околу монтажа и користење на кратко ксенон H7 светло за Opel Astra H 2005 година.
Дали има некој искуство со обични ламби (кинески ваљда) од 1500 денари (од Ауто Лидер на пример) и дали истите јавуваат проблем на board компјутерот или се гаснат.
Затоа што ставив кинески лед сијалички внатрешните што се во колата и се испобркаа скроз, светат-не светат на другите сметаат...

Исто така доколку знаете некој што мести по пристојна цена, предложете.

Фала ви, Поздрав

ако фарот ти е без лупа, не ставај xenon.

Отсутен JDM4LIFE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 182
Одг: Xenon (H7) кратко светло за Opel Astra H 2005
« Одговори #2 на: Ноември 29, 2018, 17:09:58 pm »
За тоа возило само ретрофит на лупи/проектори.
Или ако ептен си запнат за ксенон а не сакаш да ги растураш фаровите, имаш две опции.
Едната е Can-bus kit за да не ти јавува грешка со H7R сијалица- пак ке имаш одсјај до некаде.
Втората е цели оригинални фарови со проектори , за нив ке треба кодирање плус друг конектор.
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.

Отсутен marjankolev

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Одг: Xenon (H7) кратко светло за Opel Astra H 2005
« Одговори #3 на: Декември 03, 2018, 20:05:47 pm »
Значи било кој ксенон различен од Canbus ќе дава грешка?

Отсутен JDM4LIFE

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 182
Одг: Xenon (H7) кратко светло за Opel Astra H 2005
« Одговори #4 на: Декември 03, 2018, 21:19:54 pm »
Значи било кој ксенон различен од Canbus ќе дава грешка?
[/quote
Има разлика, квалитетен кан-бус кит ти е минуимум 120 еур, се друго е импровизација.
Drifted....

I'm so JDM i sleep on the right side of the bed.