Автор Тема: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'  (Прочитано 5960 пати)

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 138
Одг: Jaguar XJ Sport x300 3.2L AJ16 96'
« Одговори #60 на: Април 04, 2019, 21:12:38 pm »
Јас одма ја исчистив кога ги извадивме седиштата


Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

« Последно менување: Април 05, 2019, 18:38:27 pm JezuzNoChill »

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 138
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #61 на: Април 13, 2019, 20:54:12 pm »
Штета што немам слики од старата кожа. Само овие.
Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23972
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #62 на: Април 13, 2019, 20:55:31 pm »
Бррреееееј!

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16239
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #63 на: Април 13, 2019, 21:36:26 pm »
Претапацирано е или хемиско е правено? И ако е тапацирано ќе може ли контакт ми треба некој да ми тапацира платно на две врати кај мене.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4130
 • French diamond
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #64 на: Април 13, 2019, 21:49:25 pm »
Сега му е ред на Дено да го строса воланот ?!   :)

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3082
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #65 на: Април 13, 2019, 22:05:01 pm »
Аууууу.. у прави руки паднала колава!

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 138
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #66 на: Април 13, 2019, 22:44:55 pm »
Претапацирано е или хемиско е правено? И ако е тапацирано ќе може ли контакт ми треба некој да ми тапацира платно на две врати кај мене.

Сите седишта беа искинати мораше нова кожа.

Сега му е ред на Дено да го строса воланот ?!   :)

Воланот следна зима. Сега да се повози малку.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3078
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #67 на: Април 14, 2019, 12:29:06 pm »
Секоја чест!

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Отсутен Принц

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3287
 • MadaFunker
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #68 на: Април 14, 2019, 12:49:08 pm »
Џам :)
New blood of old school

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2639
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #69 на: Април 14, 2019, 13:38:04 pm »
Брод
Браво

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 138
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #70 на: Април 14, 2019, 19:27:16 pm »
Префарбано
Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 138
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #71 на: Април 14, 2019, 19:28:46 pm »
Претапацирано е или хемиско е правено? И ако е тапацирано ќе може ли контакт ми треба некој да ми тапацира платно на две врати кај мене.

Повелете


Отсутен kirilsbmw

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 331
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #72 на: Април 15, 2019, 15:50:26 pm »
Како излегло добро браво. 

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 138
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #73 на: Мај 23, 2019, 21:38:00 pm »
Скопје-Охрид-Скопје со четворица во кола и возење дозволено+30 со клима.

Колата си е супер само има некое чудно тропкање кога не даваш гас под 40км/ч. Звучи како да доаѓа од позади кај трансмисијата или тркалата.« Последно менување: Мај 23, 2019, 21:46:20 pm JezuzNoChill »

Отсутен HardCorec

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 60
Одг: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #74 на: Мај 24, 2019, 00:42:25 am »
Како си го дотерал количево, алал да ти е! Браво!