Автор Тема: Opel Corsa E 1.4 16V  (Прочитано 5349 пати)

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1290
 • Велешанче
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #15 на: Ноември 11, 2018, 22:06:58 pm »
Фала ви, па по желба да ви се враќа :)
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3309
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #16 на: Ноември 11, 2018, 23:12:11 pm »
Честито друже,супер градско количе.

Отсутен Rosso Corsa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 96
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #17 на: Ноември 12, 2018, 00:28:01 am »
Супер е. Со здравје да се вози

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3031
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #18 на: Ноември 12, 2018, 02:33:13 am »
Riki znaes i sam, crvenata boja e nezna i i podlozi na bledeenje, ne ja ostavaj bez zastita. Obavezno neka jade nekoe vosoce dodeka e toplo vremevo seuste  ;D

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1290
 • Велешанче
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #19 на: Ноември 13, 2018, 19:01:56 pm »
Во план е восок, само да поминат колоквиуми да се растеретам малце
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Присутен Dule_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2310
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #20 на: Ноември 13, 2018, 20:29:36 pm »
На машински си?

Sent from my MI 6 using Tapatalk


Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1290
 • Велешанче
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #21 на: Ноември 13, 2018, 23:39:08 pm »
На ФЕИТ...
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1290
 • Велешанче
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #22 на: Јануари 05, 2019, 17:59:45 pm »
Поминати над 2000 километри до сега одкако е кај нас, сега за сега презадоволен сум. Еве некоја зимска сликичка:

Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1290
 • Велешанче
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #23 на: Март 27, 2019, 11:34:57 am »
Биднаа 20к км, 5к од како е кај нас. Сега за сега сум презадоволен од количето

Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1290
 • Велешанче
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #24 на: Април 29, 2019, 23:22:27 pm »
Една сликичка од денес

Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1290
 • Велешанче
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #25 на: Јуни 03, 2019, 21:47:23 pm »
Конечно после долго барање купени и монтирани оргинални бандажи од Corsa E, призведени трети месец од 2014.
Еве неколку сликички како дојде:

« Последно менување: Јуни 03, 2019, 22:56:56 pm zeroSignal »
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен savage

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 522
 • Colt-че
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #26 на: Јуни 03, 2019, 21:58:29 pm »
Потпис.

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6062
 • Плинаш!!!
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #27 на: Јуни 03, 2019, 22:22:49 pm »
Не ги покажува сликите

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1290
 • Велешанче
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #28 на: Јуни 03, 2019, 22:36:12 pm »
Незнам зошто не ги дава, ги ставив како и секогаш на imgur. @zeroSignal дај види ако можеш што е проблемот :)
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен Kikulec

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 35
Одг: Opel Corsa E 1.4 16V
« Одговори #29 на: Јуни 03, 2019, 22:55:45 pm »
Колку ја зема, ако не е тајна? :)