Автор Тема: Golf 5 проблем со радио/антена  (Прочитано 1402 пати)

Отсутен DarkoP95

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
Golf 5 проблем со радио/антена
« на: Октомври 30, 2018, 16:49:31 pm »
Здраво,
Имам фабричко радио на Голф 5 и проблем со тоа што не фаќа радио станици секаде, во Центар ги фаќа и се си е ок, али на мн други локации не фаќа или крчи, пробав ставив друга антена пак исто, дали е до главниот дел горе или може да е и до самото радио? Препорака каде да го однесам да се види што е проблем?

Фала

Присутен riki_staff

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3260
Одг: Golf 5 проблем со радио/антена
« Одговори #1 на: Октомври 30, 2018, 17:48:47 pm »
Може не ти е приклучена антената позади на радиото или да не е прекинат кабелот некаде.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен DarkoP95

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 2
Одг: Golf 5 проблем со радио/антена
« Одговори #2 на: Октомври 30, 2018, 21:55:15 pm »
Може не ти е приклучена антената позади на радиото или да не е прекинат кабелот некаде.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Ќе проверам и тоа, фала.