Автор Тема: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec  (Прочитано 7140 пати)

Отсутен Filip MK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #45 на: Јануари 29, 2019, 09:52:29 am »
За репарирање на кожа (во мојот случај на менувачот на 5-ката) го препорачувам Пане од Чаир, кај него гледав и кожни седишта репарираа на коли, мајстор на својот занает, само што го изгубив контактот од телефонот од човекот, можеби некој друг има инфо
Претпоставката е мајката на сите заебувања

Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 306
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #46 на: Јануари 29, 2019, 14:03:13 pm »
http://m.reklama5.mk/AdDetails?ad=2781840

2000 денари а во ќош едниот е искршен, види убаво. не ми се фрлаат пари за џабе.
Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 306
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #47 на: Април 24, 2019, 14:12:09 pm »
back to the classics

Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 306
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #48 на: Мај 04, 2019, 21:53:43 pm »


од денешниот собир на калибри во Скопје..

Отсутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 797
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #49 на: Мај 04, 2019, 22:40:37 pm »
Све сте мој до моега


:) :) :)

Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 306
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #50 на: Мај 05, 2019, 01:46:55 am »
Све сте мој до моега


:) :) :)

не сфаќам што сакаш да кажеш

Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 306
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #51 на: Април 16, 2020, 15:38:49 pm »
калибрич денес оди на операција за 4 нови амортизери, пропратно бидејќи беа запечени споните на летва (и се оштетија при демонтажа) за жал ќе мора и тие да бидат заменети (немаа луфта).  believe it or not, на колата сеуште стои фабричката GM суспензија (јабучици, амортизери, буфери, манжетни итн), и ништо никогаш не било чепнато, што по мене е добар и веродостоен индикатор дека колата е со реална километража. .. уште еднаш многу ми е криво за споните на летва, ама нема назад.кога последен пат сте виделе не кородиран централен штраф и мутер?


Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 306
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #52 на: Април 21, 2020, 16:10:12 pm »
уште goodies


Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 306
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #53 на: Април 28, 2020, 21:05:44 pm »
#избришано
« Последно менување: Април 28, 2020, 22:29:43 pm Indigo »

Присутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2736
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #54 на: Април 28, 2020, 22:13:35 pm »
Доста корисна информација.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 306
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #55 на: Април 28, 2020, 22:29:54 pm »
Доста корисна информација.

:D


во право си. избришав.

Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 306
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #56 на: Мај 17, 2020, 21:01:14 pm »

Отсутен Indigo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 306
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #57 на: Мај 22, 2020, 23:32:41 pm »


се решив да не трошам пари на половни компресори, монтажа/демонтажа и многукратно полнење фреон, такада калибрич си доби нов delphi компресор.

Присутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2736
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #58 на: Мај 23, 2020, 09:30:25 am »
Која е цената, ако не е тајна...?
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20031
Одг: Opel Calibra 2.0 16v Ecotec
« Одговори #59 на: Мај 23, 2020, 14:45:28 pm »
од 450 до 600 евра, зависно од каде.