Автор Тема: Купувам :: Плетени црева за кабли (braided sleeving).  (Прочитано 1268 пати)

Присутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 843
 • ...кад звизде шурикени.
Купувам :: Плетени црева за кабли (braided sleeving).
« на: Октомври 02, 2018, 15:06:14 pm »
Имам потреба од плетено црево за кабли. На англиски, ова се вика braided sleeving или snake skin, и отприлика изгледа овака:Се користи главно за заштита на кабли кај автомобили, или за modding на десктоп компјутери. Пред да кажете eBay, се надевав дека некаде локално (или некој локално) може да ми понуди.

Ми требаат помеѓу 10 и 20 метри, со внатрешен пречник 10мм. Бојата не е многу важна, црна би вршело најмногу работа.

Благодарам.

Отсутен IdeuX

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702
Одг: Купувам :: Плетени црева за кабли (braided sleeving).
« Одговори #1 на: Октомври 02, 2018, 15:33:26 pm »
Прво што ми паѓа на памет е loging electronic

Присутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 843
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Купувам :: Плетени црева за кабли (braided sleeving).
« Одговори #2 на: Октомври 02, 2018, 15:41:15 pm »
Прво што ми паѓа на памет е loging electronic

Не ни знаеја што е ова кога им побарав.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9899
 • Архитект
Одг: Купувам :: Плетени црева за кабли (braided sleeving).
« Одговори #3 на: Октомври 03, 2018, 13:07:33 pm »
На Рампа, кај Кисела вода? Нини компани, како се вика тоа за црева.
Да не случајно имаат. Или прашај кај да бараш.

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3399
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Купувам :: Плетени црева за кабли (braided sleeving).
« Одговори #4 на: Октомври 03, 2018, 13:09:03 pm »
koja dimenzija ti trebaat i koi dolzini?

sorry. vidov...

celosen kotur nema da najdes kaj nas. Imam jas vo parcinja od po 25-30cm.
We stick everywhere!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Присутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 843
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Купувам :: Плетени црева за кабли (braided sleeving).
« Одговори #5 на: Октомври 03, 2018, 14:43:09 pm »
celosen kotur nema da najdes kaj nas. Imam jas vo parcinja od po 25-30cm.

Велам да си прашам - eBay очигледно не бега.

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3399
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Купувам :: Плетени црева за кабли (braided sleeving).
« Одговори #6 на: Октомври 04, 2018, 10:04:36 am »
ne zaboravaj da kupis i heat shrink za kraevite da ne ti se raspletuvaat
We stick everywhere!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Присутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 843
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Купувам :: Плетени црева за кабли (braided sleeving).
« Одговори #7 на: Октомври 04, 2018, 11:10:42 am »
ne zaboravaj da kupis i heat shrink za kraevite da ne ti se raspletuvaat

Е тоа има секаде во МК. :)

Присутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 843
 • ...кад звизде шурикени.
Одг: Купувам :: Плетени црева за кабли (braided sleeving).
« Одговори #8 на: Февруари 13, 2020, 22:31:46 pm »
Многу доцнам. Ама еден апдејт.

MDPC-X (https://www.cable-sleeving.com/) имаат (1) извонреден избор, (2) ефтини се, и (3) брзи во испорака.

Наводно, цревата им се баш за автомобилска индустрија. Ќе додадам некоја слика деновиве штом сместам кабел во нив.