Автор Тема: декодирање и поправка на авто радио  (Прочитано 1980 пати)

Отсутен Indigo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 306
декодирање и поправка на авто радио
« на: Септември 27, 2018, 22:16:12 pm »
на мојата „нова“ Opel Calibra имаше фабричко радио со касета Grundig SC 303. радиово не реагира, освен што светнува дисплејот друго не можам да направам ништо, такада претпоставувам дека треба да се декодира, но можно е и да има некој проблем. Дали познавате некој што се бави со овие работи?

Отсутен BokiCivic

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3664
  • Боинг 747
Одг: декодирање и поправка на авто радио
« Одговори #1 на: Септември 27, 2018, 22:39:15 pm »
на мојата „нова“ Opel Calibra имаше фабричко радио со касета Grundig SC 303. радиово не реагира, освен што светнува дисплејот друго не можам да направам ништо, такада претпоставувам дека треба да се декодира, но можно е и да има некој проблем. Дали познавате некој што се бави со овие работи?
https://www.dogsecurity.mk/ За мене сеуште број 1

Отсутен Indigo

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 306
Одг: декодирање и поправка на авто радио
« Одговори #2 на: Септември 28, 2018, 17:02:11 pm »
на мојата „нова“ Opel Calibra имаше фабричко радио со касета Grundig SC 303. радиово не реагира, освен што светнува дисплејот друго не можам да направам ништо, такада претпоставувам дека треба да се декодира, но можно е и да има некој проблем. Дали познавате некој што се бави со овие работи?
https://www.dogsecurity.mk/ За мене сеуште број 1

и за мене, број 1 од позади. пре-скапи се.