Автор Тема: Alfa 147 JTDm  (Прочитано 12853 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17629
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #60 на: Мај 13, 2019, 13:25:52 pm »
https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3054953

Ако алудираш на овие ја чекам плата да пуштат ;D , ќе ги монтирам зимските.

Иначе топ си се понаша со 17ки и 225/45/17 ...

@osmica8  тие кај Жаре се за 159...

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 143
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #61 на: Мај 13, 2019, 13:47:03 pm »
Има избор за сите  ;)

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9897
 • Архитект
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #62 на: Мај 13, 2019, 14:15:42 pm »
Има еден колега 147-ка со 17-ки ,ако се нафати да ми ја дај да ја пробам ке одлучам  :)
@Осмица за во тој случај со командите на воланот ке се ракува радиото  ::)

Немам јас команди на волан.
Како шо кажа колегата Семоќен, доста ми се наоѓа за ситни пари за патарини и некоја ситна картичка.https://reklama5.mk/AdDetails?ad=3054953

Ако алудираш на овие ја чекам плата да пуштат ;D , ќе ги монтирам зимските.

Иначе топ си се понаша со 17ки и 225/45/17 ...

@osmica8  тие кај Жаре се за 159...

Ете го линкот со 17ки те ТИ.
Извадени се од на кумот 147 та. Сега поубави 17ки вози таа 147.


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17629
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #63 на: Мај 13, 2019, 14:16:13 pm »
Еве го огласот што го гледав, http://reklama5.mk/AdDetails?ad=3189560


Али штом има и Жаре уште боље ...Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9897
 • Архитект
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #64 на: Мај 13, 2019, 15:27:49 pm »
Земај ги овие за 4еур.
Вредат.

Отсутен Ordevski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 403
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #65 на: Мај 16, 2019, 12:52:27 pm »
Земај ги овие за 4еур.
Вредат.
И тоа со гуми. Штета што се 400еур капачките, ама па тие може да се порачаат од интернет :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk


Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 143
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #66 на: Мај 16, 2019, 16:57:01 pm »
Бандажите се купени, моментално ги фарбам шепите па здравје за викендот ке се монтират.


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38136
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #67 на: Мај 16, 2019, 17:51:34 pm »
Те мрзело да го напраиш ко што треба :(
Симни плочките, извади телчето челично, зачисти ги. Прилично лошо делува со „офарбани“ плочки..


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 143
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #68 на: Мај 16, 2019, 20:10:40 pm »
Во право си,имаше појке работа така а немам време и плус не ми се чекаше.Ќе видиме крајниот резултат за неколку дена.

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 143
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #69 на: Мај 18, 2019, 20:18:09 pm »
Конечно ,најубата 147-ка во Битола и селата  ;D
Вожњата очекувано малце покрута од шо си беше, но не е важно битно сега изгледот на колата за мене е топ.
Како шо гледав мислам дека има простор (2цм од гума до амортизер) за  да се монтират гуми 215 50/55 17 (моментално е со 45ки laufenn) за да дојди малце помека ако грешам нека ме попрај некој  ::)


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38136
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #70 на: Мај 18, 2019, 20:37:23 pm »
225/45/17 ти е ефтината варијанта која ја монтираат луѓе. Уба е. :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5347
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #71 на: Мај 18, 2019, 22:13:00 pm »
Убаво изгледа, со убо да си тркалаш.

Ја не би 225, мислам дека ќе фаќа.
Ако сакаш помека вожња, ќе си купиш летни помеки гуми.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38136
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #72 на: Мај 18, 2019, 22:18:41 pm »
Не фаќа, проверено е тоа.  Ако сакал помека вожња, немало да иде на 17-ки :) Али више коа е на 17-ки, може и да ја спушти 2цм ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vladimir_1

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 143
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #73 на: Мај 19, 2019, 07:31:48 am »
Во блиска иднина невервам да ја спуштам заради улиците кои се хаос низ Бт,а доколку се решам ке ја спуштам само назад,предницата е таман.

Отсутен vladimir_

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 126
Одг: Alfa 147 JTDm
« Одговори #74 на: Јуни 22, 2019, 20:34:14 pm »
Malce do slivnica da vidime vodata kakva e :)

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk