Автор Тема: Prodavam PC  (Прочитано 3185 пати)

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Prodavam PC
« Одговори #15 на: Декември 25, 2018, 02:11:45 am »
Да бе, 12v било, ја мислев 5v. Стварно сум бил неук.
5V е за USB-ата
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Lazarus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 523
 • drive it like you stole it!
Одг: Prodavam PC
« Одговори #16 на: Декември 25, 2018, 11:06:48 am »
Напајањето вели 3.3v + 5v shall not exceed 90w, а Q9550 има TDP од 95w :)
Запржувало сланинка напајањето :) добро што си ги раздвоил
Убаво пишува во првиот пост на огласот дека напојувањето е оригинално користено во Dell Optiplex 990. Со овие компоненти никогаш не е користено, и затоа пишав дека може и не е доволно моќно, но ете поголем познавач од мене тврди дека е.
Како и да е, конфигурацијата веќе се расклопи, и останаа тие делови.

Отсутен Lazarus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 523
 • drive it like you stole it!
Одг: Prodavam PC
« Одговори #17 на: Јануари 02, 2019, 01:03:12 am »
Бамп.
Плус некои дополнителни слики од деловите кои се продаваат.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Отсутен Lazarus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 523
 • drive it like you stole it!
Одг: Prodavam PC
« Одговори #18 на: Јануари 09, 2019, 18:49:08 pm »
Бамп!

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Отсутен Lazarus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 523
 • drive it like you stole it!
Одг: Prodavam PC
« Одговори #19 на: Јануари 27, 2019, 21:58:41 pm »
Бамп :)

Отсутен Lazarus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 523
 • drive it like you stole it!
Одг: Prodavam PC
« Одговори #20 на: Февруари 23, 2019, 17:11:06 pm »
Графичката е продадена. Остануваат уште:

Куќиште           -1500ден
Напојување        -800ден


Комплет  2000 ден

Отсутен Lazarus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 523
 • drive it like you stole it!
Одг: Prodavam PC
« Одговори #21 на: Август 03, 2019, 14:06:52 pm »
Корекција на цена:

Куќиште           -1200ден
Напојување        -500ден


Комплет  1500 ден

Отсутен Lazarus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 523
 • drive it like you stole it!
Одг: Prodavam PC
« Одговори #22 на: Август 25, 2019, 23:56:46 pm »
Корекција на цена. Комплет куќиште и напојување 1000ден.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Отсутен Lazarus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 523
 • drive it like you stole it!
Одг: Prodavam PC
« Одговори #23 на: Јули 30, 2020, 21:50:33 pm »
Бамп! Сеуште е активен огласот :)

Отсутен Rosso Corsa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 90
Одг: Prodavam PC
« Одговори #24 на: Јули 31, 2020, 16:55:24 pm »

pi[asno poraka

Отсутен Lazarus

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 523
 • drive it like you stole it!
Одг: Prodavam PC
« Одговори #25 на: Август 04, 2020, 15:31:39 pm »
Останува уште напојувањето. Цена 300ден