Автор Тема: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo  (Прочитано 27994 пати)

Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4707
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #60 на: 19 Декември 2019, 22:30:08 pm »
Ааааа пардон и фала богу :)
« Последно менување: 19 Декември 2019, 22:54:39 pm Molec »


Отсутен GixxerMKD

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 128
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #61 на: 19 Декември 2019, 22:34:34 pm »
:) Хондата е сега стејџ 2, грев е плин да се стави.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #62 на: 20 Декември 2019, 07:04:20 am »
Болесно добра кола, да се надополнам на мојот претходен коментар на темава. Мислам дека често те гледам на Рузвелтова како поминуваш.

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3469
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #63 на: 20 Декември 2019, 10:05:51 am »
Страшно изгледа колиштево, браво!
Него колку кс е сега со стејџ 2 - 200+?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Отсутен Molec

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4707
  • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #64 на: 20 Декември 2019, 10:26:55 am »
Јас стално ја гледам насекаде низ градов, ептен паѓа во очи in a good way. BTW ја имам детално разгледано колава додека беше во салон, уште тогаш ме бендиса :)


Отсутен GixxerMKD

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 128
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #65 на: 20 Декември 2019, 10:38:27 am »
Болесно добра кола, да се надополнам на мојот претходен коментар на темава. Мислам дека често те гледам на Рузвелтова како поминуваш.

Во Козле живеам така да поминувам често од таму.

Отсутен GixxerMKD

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 128
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #66 на: 20 Декември 2019, 10:39:32 am »
Страшно изгледа колиштево, браво!
Него колку кс е сега со стејџ 2 - 200+?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Фала друже, сега е 230, ракетен погон е колата.

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2822
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #67 на: 28 Декември 2019, 02:58:05 am »
Колава е прекрасна но за да биде уште поубава и фали поубав и поширок бандаш

Отсутен GixxerMKD

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 128
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #68 на: 28 Декември 2019, 07:42:00 am »
Колава е прекрасна но за да биде уште поубава и фали поубав и поширок бандаш
Апсолутно, 17-ките остануваат со зимските гуми, планот на пролет е да се земе JR30 19x8.5 +35.



Ќе оди и некои 2, 2.5цм подоле, само имам проблем со Eibach ги нема низ европа за хондата, па најверојатно ќе одам со H&R.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #69 на: 28 Декември 2019, 08:17:03 am »
Си треба надолу, ама за бандаживе ориентирај се кон Тупе Р за да си сигурен дека нема да ти закачува некаде.

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3469
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #70 на: 28 Декември 2019, 08:19:48 am »
Супер ќе биде со 19ки и уште малку спуштена,само јас би одбрал нијанса посветла боја. Иначе JR ги носат дечкиве од Пловдив, знаеш нели?

https://www.facebook.com/JapanracingBulgaria/

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Отсутен GixxerMKD

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 128
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #71 на: 02 Јануари 2020, 20:39:02 pm »
Супер ќе биде со 19ки и уште малку спуштена,само јас би одбрал нијанса посветла боја. Иначе JR ги носат дечкиве од Пловдив, знаеш нели?

https://www.facebook.com/JapanracingBulgaria/

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Најдов во Македонија кој ги носи, ќе ги земам од тука, а за посветли и јас сакам, прво мислев да нарачам Hyper Black, во каталог изгледаат баш како тоа што го барав ама сликите што ги видов од монтирани на коли немаат врска со тоа, повеќе изгледаат како сребрени. Да се вратам во мк па ќе одам до солун да ги видам во живо, ама по се изгледа ќе останат мат црни.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2822
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #72 на: 03 Јануари 2020, 23:49:10 pm »
Супер ќе биде со 19ки и уште малку спуштена,само јас би одбрал нијанса посветла боја. Иначе JR ги носат дечкиве од Пловдив, знаеш нели?

https://www.facebook.com/JapanracingBulgaria/

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Најдов во Македонија кој ги носи, ќе ги земам од тука, а за посветли и јас сакам, прво мислев да нарачам Hyper Black, во каталог изгледаат баш како тоа што го барав ама сликите што ги видов од монтирани на коли немаат врска со тоа, повеќе изгледаат како сребрени. Да се вратам во мк па ќе одам до солун да ги видам во живо, ама по се изгледа ќе останат мат црни.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Јас имам JR11 Hyper black. Слики можеш да видиш во темата за мојата кола или ако те носи пат за Гевгелија пиши ми па во живо ке ги видиш.Иначе не се сребрени туку повеке се на црно

Отсутен GixxerMKD

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 128
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #73 на: 04 Јануари 2020, 00:07:59 am »
Супер ќе биде со 19ки и уште малку спуштена,само јас би одбрал нијанса посветла боја. Иначе JR ги носат дечкиве од Пловдив, знаеш нели?

https://www.facebook.com/JapanracingBulgaria/

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Најдов во Македонија кој ги носи, ќе ги земам од тука, а за посветли и јас сакам, прво мислев да нарачам Hyper Black, во каталог изгледаат баш како тоа што го барав ама сликите што ги видов од монтирани на коли немаат врска со тоа, повеќе изгледаат како сребрени. Да се вратам во мк па ќе одам до солун да ги видам во живо, ама по се изгледа ќе останат мат црни.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Јас имам JR11 Hyper black. Слики можеш да видиш во темата за мојата кола или ако те носи пат за Гевгелија пиши ми па во живо ке ги видиш.Иначе не се сребрени туку повеке се на црно
Можеш ли линк да ми пратиш, не можам да ја најдам темата преку тел. Ќе поминам до гевгелија да ги видам обавезно, се пишманив од хајпер блек пошто еден грк објави слики од JR30 и ми изгледаа многу светли, можда и до сликата да е.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Отсутен GixxerMKD

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 128
Одг: Honda Civic 1.5 VTEC Turbo
« Одговори #74 на: 21 Јануари 2020, 21:23:00 pm »
Друштво, турата низ Европа заврши после месец ипол возење и 7000км поминати :)



По пат се беше ок, вожња мање више по знаци, низ Германија малку повеќе, бензин ставав на Шел и разлика има и во перформанси и во поминати километри со полн резервоар!

На граница на влез во Данска, а после и во Норвешка се чудеа за таблицата :) Поминавме без никакви проблеми со полиција или па со колата, се беше како што треба. Просторот во гепек, а и генерално комоцијата во колата е 5-ка, се спакувавме без проблем со жената и две деца за волкав пат така да дефинитивно немам замерки за тоа.

Хондичето сега има поминати 21.000, во петок одам на втор редовен сервис па ќе пишам колку паричиња ќе биде.