Автор Тема: Изработка на ауспух  (Прочитано 1390 пати)

Отсутен tomm1060

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 197
Изработка на ауспух
« на: 15 Јули 2018, 18:01:03 pm »
Предложете мајстор за изработка на ауспух за Corsa B 1.0 . Не од грана, од панцир цревото до заден лонец. Грубо која цена би ме коштало?
What is Alfa Romeo known for?
It was founded on 24 June 1910 in Milan, Italy, as A.L.F.A., an acronym for Anonima Lombarda Fabbrica Automobili. The brand is known for sport-oriented vehicles and has been involved in car racing since 1911.🍀

Отсутен зоки-златен

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6889
  • хаУс мајстор
Одг: Изработка на ауспух
« Одговори #1 на: 24 Март 2022, 12:04:30 pm »
Бев до Авто Лидер денес, и ми се сврте во глава украс на завршетокот на издувот. Имаше разни врсти, округли, елиптични, коцки, правоаголници, дупли, единечни...
Се надевам дека од сите тие некој ќе легне доста убаво бидејќи ги имаше и по големина, ама не пробав ниту еден ради заоблувањето на цевката на завршетокот. Тоа би ми било и прашањето, дали вреди да се сецне тоа заоблување за да може украсот да се напасира?

За тоа, дека не чинат, се лупел хромот, кородирале ич не ми е мака, ќе му го најдам крајот.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5425
Одг: Изработка на ауспух
« Одговори #2 на: 24 Март 2022, 17:07:10 pm »
Ne se lupi
Od autolider na vektrata go imav 4 godini toj ukras pozadi na auspuh kako elipsa bese i bev prezadovolen voopsto ne se izlupi ni rgjosa zimaj i nakrivi kapa