Автор Тема: Zaglavena suvozacka vrata vectra b  (Прочитано 1701 пати)

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5425
Zaglavena suvozacka vrata vectra b
« на: 02 Јули 2018, 18:04:17 pm »
Ajde gospoda pomosh koj znae neka dava sovet ili da mu ja donesam kolata neka ja opravi.
Suvozackata vrata nejke nikako da se otvori. Ni na dalinsko ni od natre. Krevam sipceto od vnatre nejke, na racka isto nejke od nadvor isti slucaj. Lani u grcka istovo mi go napravi ama sama od sebe posle den dva proraboti. Sega eve edna nedela mrtva e. Probav denes da otkacam gorniot del od tapacirot kolku da protnam raka probav sajlite napred nazad nebiva. Izvadiv klema od akumulator aj vikam kje se resetira centralnata opet nisto.Inace na taa vrata od nadvor nema brava za kluc. Kazuvajte care sto da se pravi ili koj znae neka pomaga.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43372
  • Il Moderatore

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен nekojtamu

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1165
Одг: Zaglavena suvozacka vrata vectra b
« Одговори #2 на: 02 Јули 2018, 21:05:03 pm »
Појди од 8 сабајле кај Дени, до фондот за пензиско осигурување. Тој е мајстор.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk


Отсутен Kozanostra

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1904
  • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Zaglavena suvozacka vrata vectra b
« Одговори #3 на: 02 Јули 2018, 22:06:35 pm »
 Кај мене кога ја земав колата на совозачката врата не ми работеше централната брава но се заклучуваше и одклучуваше рачно , тоа го решив со нова брава во која е и моторчето за централната ......незнам зошто кај тебе не може рачно да ја отвориш ....ако ти треба некој дел од бравата исправна е можам да ти ја дадам само моторчето е прегорено.....



Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5425
Одг: Zaglavena suvozacka vrata vectra b
« Одговори #4 на: 02 Јули 2018, 22:39:42 pm »
Nejke brat da mrdne ni od vnatre ni od nadvor. Najverojatno e zakluceno dvapati ona double lock sto e maliov znae da stiska na daljinskoto po 10 pati. Denes go podotvoriv tapacirot probav racno sipceto od vnatre i nisto. Udirav po motorceto aj da ne fati kontakt, vadev klemi nebiva i nebiva. Sigurno e crknat solenoid li kako se vika toa vnatre. Ama kje vidime svrtev kaj eden decko denes vika ne e strasno kje ja otvori i sredi ama tek vikendov. A do togas kje izigravam taxi site kje gi vozikam pozadi :)
Ako zgusne nekoj del od bravata da treba kje ti pisam.

Отсутен Tesla

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1421
  • Eбач на батерии :D
Одг: Zaglavena suvozacka vrata vectra b
« Одговори #5 на: 04 Јули 2018, 21:19:57 pm »
@Vlatce-Vectra дали го решивте проблемот и како?
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5425
Одг: Zaglavena suvozacka vrata vectra b
« Одговори #6 на: 04 Јули 2018, 22:23:11 pm »
Nikako mi rekoa vikendov. Se javiv kaj eden decko rece ne e strasno ama sabota ili nedela da bil sloboden. Inace do togas taxi samo pozadi vozam. Nemam pamet kako da ja opravam. Citav po forumi otkaciv malce tapacirot tegnev sajlite vnatre vo vratata jok ne mrda.