Автор Тема: Менување клуч од Nisan на онаков како кај VW, Seat,...  (Прочитано 1615 пати)

Отсутен skullmonkey

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 35
Имам Nisan X-Trail 07 и клучот му е онаков обичен, без извлекување па би сакал заради естетски причини и практичност да е како оние на VW и Seat, што се отвараат странично на притискање.
Има некој искуство со вакви комбинации?

Фала,
S@
« Последно менување: Јуни 12, 2018, 12:38:39 pm skullmonkey »

Отсутен WorM

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 559
Одг: Менување клуч од Nisan на онаков како кај VW, Seat,...
« Одговори #1 на: Јуни 12, 2018, 13:49:04 pm »
Кога ја имав микрата разгледував нешто такво и испадна дека е доста едноставен процес. Се префрла целата електроника и клучот на новата кутија.
Ако ти е ваков клучот, еве ти линк да си нарачаш:

https://www.aliexpress.com/item/For-Nissan-Micra-Navara-Qashqai-Murano-Patrol-X-Trail-Note-Remote-Key-Conversion-Kit/32832455184.html?spm=2114.search0104.3.1.55f8223bCcCZcS&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10696_10084_10083_10618_10307_5722715_10134_10059_100031_10103_10624_10623_10622_5722515_10621_10620,searchweb201603_11,ppcSwitch_3&algo_expid=e2cf5ba4-54ea-4ccf-9245-4a25e13d0c8e-0&algo_pvid=e2cf5ba4-54ea-4ccf-9245-4a25e13d0c8e&priceBeautifyAB=0

еве ти видео како се менува:Отсутен skullmonkey

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 35
Одг: Менување клуч од Nisan на онаков како кај VW, Seat,...
« Одговори #2 на: Јуни 12, 2018, 13:52:36 pm »
Кул. Ќе проверам. Фала ти.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3632
Одг: Менување клуч од Nisan на онаков како кај VW, Seat,...
« Одговори #3 на: Јуни 12, 2018, 17:15:08 pm »
Кул. Ќе проверам. Фала ти.
Да не го чекаш од Али, имам клуч од VW  за голф 5/6 без електроника внатре, ако ти врши работа пиши ќе ти го дадам. Сега служи како играчка на малиов.

Отсутен skullmonkey

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 35
Одг: Менување клуч од Nisan на онаков како кај VW, Seat,...
« Одговори #4 на: Јуни 18, 2018, 00:03:19 am »
Да не го чекаш од Али, имам клуч од VW  за голф 5/6 без електроника внатре, ако ти врши работа пиши ќе ти го дадам. Сега служи како играчка на малиов.
Нема да фати. Друга е плочката :)
Али фала ти.

Отсутен sasemkd

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 46
Одг: Менување клуч од Nisan на онаков како кај VW, Seat,...
« Одговори #5 на: Мај 25, 2019, 23:55:09 pm »
kade moze da se napravi duplikat kluc za opel zafira I kolku pari ke bide da ne znae nekoj?