Автор Тема: AUX на SIEMENS CDR 2005 VDO (Opel)  (Прочитано 2932 пати)

Отсутен ARCHER

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
AUX на SIEMENS CDR 2005 VDO (Opel)
« на: Мај 10, 2018, 20:11:13 pm »
Дали и кој би можел да изведе AUX на фабричкото CD/радио кај Opel (SIEMENS CDR 2005 VDO)?

« Последно менување: Мај 11, 2018, 14:07:55 pm ARCHER »

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2101
Одг: AUX на SIEMENS CDR 2005 VDO (Opel)
« Одговори #1 на: Јуни 14, 2018, 11:33:52 am »
повели линк, само преведи си го на гугл

http://www.club-opel.com/forum-tema/radio-aux-vstup-cdr-2005-105271
>>>>><<<<<

Отсутен ARCHER

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Одг: AUX на SIEMENS CDR 2005 VDO (Opel)
« Одговори #2 на: Јуни 14, 2018, 11:51:39 am »
Ти благодарам. Најдов и јас неколку вакви упатства/видеа, но мислев некој да не има искуство и да упати некаде каде го работат тоа. :)

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2101
Одг: AUX на SIEMENS CDR 2005 VDO (Opel)
« Одговори #3 на: Јуни 14, 2018, 23:00:48 pm »
Јас ако најдам време утре ке го направам моето, во глобала лемење 3 жици зашо купив готов трансмитер

https://www.alibaba.com/product-detail/747D-Wireless-Bluetooth-Audio-Recorder-Receiver_60701332774.html
>>>>><<<<<

Отсутен ARCHER

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Одг: AUX на SIEMENS CDR 2005 VDO (Opel)
« Одговори #4 на: Јуни 14, 2018, 23:34:53 pm »
Ахааа, ти наменски сподели... супер, ајде сподели потоа исход! :)

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2101
Одг: AUX на SIEMENS CDR 2005 VDO (Opel)
« Одговори #5 на: Јуни 15, 2018, 00:50:58 am »
одамна го купив уредот, само ме мрзеше да се зафркавам, плус леткумот ми е крш, ама ете завршив, пред да сечам мора да го тестирам, утре ќе пишам како иде процедурата
>>>>><<<<<

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2101
Одг: AUX на SIEMENS CDR 2005 VDO (Opel)
« Одговори #6 на: Јуни 15, 2018, 20:04:15 pm »
Еве на брзинка слика од денес, супер работи чита мп3, звукот не е лош за 3 долари. само уште место да најдам убаво, не ми се буши радиото, ова местото е привремено и струјата извадена од запалката :) битно работи перфектнонекако не ми се буши фабричкото радио

https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=96510#
>>>>><<<<<

Отсутен ARCHER

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Одг: AUX на SIEMENS CDR 2005 VDO (Opel)
« Одговори #7 на: Јуни 20, 2018, 15:15:11 pm »
Го направи? Блазе тебе, си имаш сега MP3. Туку, сега гледам дека всушност не се работи за истиот модел на радио. Но, на линкот имаше и други линкови, па веројатно некое е и за моделот како мојот. Ајде, уште да најдам некој да сака да ги направи и кај мене истото. Со тоа што јас не би ни монтирал уред, само влез за кабел. :)

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2101
Одг: AUX на SIEMENS CDR 2005 VDO (Opel)
« Одговори #8 на: Јуни 22, 2018, 11:02:03 am »
Секој што е добар со леткум, може да ти заврши работа за пет минути, само најди шема од твоето радио, кај мене свири и усб, и картичка и блутут може да сврзам на него.
>>>>><<<<<