Автор Тема: CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic  (Прочитано 4310 пати)

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29056
    • CARclub.mk

Присутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #1 на: 10 Мај 2018, 18:29:02 pm »
Das ентериер.

П.С. “Спецификации

Мотор: 1-литарски турбодизел, 4 цилиндри”

Малечок некако моторов :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29056
    • CARclub.mk
Одг: CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #2 на: 10 Мај 2018, 18:37:40 pm »
Даунсајзинг. :D

Интересно е што ова е мање-више „основниот“ ентериер во колата. Седиштата ептен ми направија мерак, пошто не сум преголем фан на кожа. Многу убаво држат, а и супер изгледаат.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6298
  • Бенве сие бенве
CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #3 на: 10 Мај 2018, 19:04:12 pm »
Вчера го видов ова на излез од ск околу 17ч, убаво е, у имачка сум видел и поубави изведби.

Отсутен Pane-G

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 251
CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #4 на: 10 Мај 2018, 23:16:19 pm »
Колава е перверзија и ми се допаѓа . Нешто ме интересира ,дали навистина дека веќе не произведуваат мануелни менувачи туку само автоматски менувачи како читав некаде?!


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #5 на: 10 Мај 2018, 23:33:04 pm »
Цитат
И конечно, зошто седан кога може Sportback?
И сега – да се навратиме на првичното прашање – зошто би земале класичен седан ако на располагање имате автомобил како A5 Sportback?

Затоа што разликата во цена е незанемарливи 4000е (според германскиот сајт на ауди) ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4628
  • Passat B8
Одг: CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #6 на: 11 Мај 2018, 01:25:42 am »
Колава е перверзија и ми се допаѓа . Нешто ме интересира ,дали навистина дека веќе не произведуваат мануелни менувачи туку само автоматски менувачи како читав некаде?!


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
go proizveduvaat, no nasive ne go nosat...  gi prazav, oni ko se cudat zos prasuem za manuelen, jas se cudam zosto bi vozel aUtomatiiK :D
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #7 на: 11 Мај 2018, 08:25:30 am »
Мене ми се бендиса. Ако би ауди ова е супер за аудиња. Секако А7 е изборот кој треба да се направи за 52000 евра. Како и да е ствано убава вожња, моторче пристојно, изглед супер, хеџбек... Се под конец. Стварно убаво пакетче. И не е пребутано со опрема и кожи, туку со нормални но добри седишта.

Присутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6358
Одг: CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #8 на: 11 Мај 2018, 08:52:26 am »
Седиштата се супер, на ова му фали само новиот дисплеј не овој аналогниов сепак веќе е старичок, и задни ЛЕД овие не ми изгледаат нешто посебно.

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4628
  • Passat B8
Одг: CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #9 на: 11 Мај 2018, 10:07:59 am »
pozadi e ist A4kaa, mu treba posportski izgled toest pojak gazZ, ova pa lajsnata dole preku cel zaden branikk so sto ja gledaat kao celina povrzano neznam ()... :D sportsko e voa ne e A6kaa
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Pane-G

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 251
CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #10 на: 11 Мај 2018, 17:44:03 pm »
pozadi e ist A4kaa, mu treba posportski izgled toest pojak gazZ, ova pa lajsnata dole preku cel zaden branikk so sto ja gledaat kao celina povrzano neznam ()... sportsko e voa ne e A6kaa
Моделот А5 е истата платформа од А4 затоа донекаде е сличен , но мене не ми пречи ама мерак ми е А7 перверзија е. Да надоврзам за седиштето единствено според статистиките  во западните земји најмногу кражби е Ауди баш поради токму седиштето од прочуеното рекаро седиште само од Ауди ги произведува.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

Присутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #11 на: 11 Мај 2018, 19:53:04 pm »
pozadi e ist A4kaa, mu treba posportski izgled toest pojak gazZ, ova pa lajsnata dole preku cel zaden branikk so sto ja gledaat kao celina povrzano neznam ()... sportsko e voa ne e A6kaa
Моделот А5 е истата платформа од А4 затоа донекаде е сличен , но мене не ми пречи ама мерак ми е А7 перверзија е. Да надоврзам за седиштето единствено според статистиките  во западните земји најмногу кражби е Ауди баш поради токму седиштето од прочуеното рекаро седиште само од Ауди ги произведува.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

What? O_o
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10033
Одг: CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #12 на: 11 Мај 2018, 21:44:12 pm »
pozadi e ist A4kaa, mu treba posportski izgled toest pojak gazZ, ova pa lajsnata dole preku cel zaden branikk so sto ja gledaat kao celina povrzano neznam ()... sportsko e voa ne e A6kaa
Моделот А5 е истата платформа од А4 затоа донекаде е сличен , но мене не ми пречи ама мерак ми е А7 перверзија е. Да надоврзам за седиштето единствено според статистиките  во западните земји најмногу кражби е Ауди баш поради токму седиштето од прочуеното рекаро седиште само од Ауди ги произведува.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

What? O_o
Zut! (F)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #13 на: 11 Мај 2018, 22:15:27 pm »
Тапа од кола. Спарк патос брише со ова.

Отсутен Pane-G

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 251
Одг: CARclub Тест: Audi A5 Sportback 2.0 TDI S-Tronic
« Одговори #14 на: 12 Мај 2018, 01:09:51 am »
pozadi e ist A4kaa, mu treba posportski izgled toest pojak gazZ, ova pa lajsnata dole preku cel zaden branikk so sto ja gledaat kao celina povrzano neznam ()... sportsko e voa ne e A6kaa
Моделот А5 е истата платформа од А4 затоа донекаде е сличен , но мене не ми пречи ама мерак ми е А7 перверзија е. Да надоврзам за седиштето единствено според статистиките  во западните земји најмногу кражби е Ауди баш поради токму седиштето од прочуеното рекаро седиште само од Ауди ги произведува.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

What? O_o
Who??


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk