Автор Тема: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор  (Прочитано 15051 пати)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9439
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #30 на: Мај 20, 2018, 12:58:04 pm »
Многу лоша ситуација, немаше друг избор, направи тоа што можеше...

Овој се изнајаде го*на коментаторов наш (во овие 5 минути колку што пренесуваат), па хјундаито било многу оштетено и тешко да било спремно до утре. Кој к*р е он па да каже дали ќе биде спремно.

Ајде утре подобро!

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #31 на: Мај 20, 2018, 18:11:46 pm »
Лошо у пм. Ајде утре, нека облече маицата наопачки ;D

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25477
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk

Отсутен KRISS

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 172
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #34 на: Јули 03, 2018, 14:52:44 pm »
Изјава на Иџе после завршениот тест на Гробник
http://www.serbiaring.com/vesti/stefanovski-za-serbiaring-posle-testa-na-grobniku-osecam-da-sam-spreman-za-madarsku/

Отсутен KRISS

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 172
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #35 на: Јули 07, 2018, 01:02:56 am »
Овој викенд се вози Хунгароринг, четвртиот од седумте тркачки викенди за оваа сезона.
Патека им позната и на двајцата наши представници со што очекуваме подобар пласман.

Виктор настапува со потполно нов автомобил, после несреќата на Спа.

ТВ преносот ќе биде на ТВ 24
Прва Трка - Сабота 11:40
Втора Трка - Недела 11:50