Автор Тема: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор  (Прочитано 16130 пати)

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #15 на: Мај 06, 2018, 17:38:06 pm »
Еве го инцидентот, според мене мисалм дека нагази на вода зошто сите тука имаа проблеми и се деси ова, е сега со какви гуми возеа на стартот не ни заприметив

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7879
 • Пичлеме
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #16 на: Мај 06, 2018, 18:10:12 pm »
Инцидентот е на 22:03 па натака.. за некое време има уште еден преглед.. Незнам која му беше поентата.. Онаков кикс ни аматер не би направил..
Со нетрпение чекавме мислења од експерти од областа... кацигата му сметала во проценките, јас да ти кажам :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38445
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #17 на: Мај 06, 2018, 18:13:03 pm »
Инцидентот е на 22:03 па натака.. за некое време има уште еден преглед.. Незнам која му беше поентата.. Онаков кикс ни аматер не би направил..
Со нетрпение чекавме мислења од експерти од областа... кацигата му сметала во проценките, јас да ти кажам :)
Фали уште „јас да бев таму да видевте шо ќе беше...“ ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #18 на: Мај 06, 2018, 18:34:06 pm »
Да не се лажеме.. Иџе предходно а сега и конкурентите неколку пати се спасија од поголемин несреќи..

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38445
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #19 на: Мај 06, 2018, 18:37:33 pm »
Да не се лажеме.. Иџе предходно а сега и конкурентите неколку пати се спасија од поголемин несреќи..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен mkm

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 888
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #20 на: Мај 06, 2018, 18:53:17 pm »
Ај едно лаичко прашање. Што е разлика меѓу ETCC i TCR ?

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9454
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #22 на: Мај 06, 2018, 19:56:12 pm »
Бузуки, не знам дали се стави во разговоров за да подгреваш ситуација или стварно ги мислиш глупостиве што ги пишуваш.

Аматер е за тебе човек што победил на Нирбургринг и уште многу патеки и носител на рекорди на скоро сите патеки на европско брдо... браво.

Да бркаме врски да те вработат во ФИА за донесување одлуки околу инциденти бидејќи стручната експертиза ти е на завидно ниво.

Присутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #23 на: Мај 06, 2018, 20:05:47 pm »
Е добро де никаде не пишав дека е аматер.. Јас милион квадрати имам избрусано, и криви зидови и оборени кровови, радијатори, цефки... Па ќе ми се деси да запнам (оштетам) некој зид пушка прав што и на дете од 10 години да му ја дадеш машината ќе помини без проблем..

Али кај него грешката е катастрофална..

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38445
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #24 на: Мај 06, 2018, 20:39:57 pm »
Мислам дека Иџе имаше поголема брзина од тој пред него и дека неговото излизгување беше резултат на обидот да избегне да го учука.. Барем сега од повторениве снимки ко што голедам, така ми личи. Баш ме интересира коментарот на Иџе за дешавката.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9454
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #25 на: Мај 06, 2018, 20:54:29 pm »
Ај едно лаичко прашање. Што е разлика меѓу ETCC i TCR ?

Колите се истите, TCR спецификација се возеше и во ETCC.
Сега веќе не постои ETCC и не постои WTCC.

Како замена за ETCC е TCR Europe, а замена за WTCC e WTCR.

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #26 на: Мај 07, 2018, 12:54:54 pm »
Браво за Иџе! Само напред! Ако се вози да се чува кола боље дома да иде. Само напред, не е голема штета. Ќе врати дупло за ова. Пепел ќе ги напраи пилиштарине следна трка, ќе видите.

Само напред мајсторе!!! Најбољи македонски спортист на сите времиња од сите спортови!!!

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20294
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #27 на: Мај 09, 2018, 15:27:34 pm »
Ај едно лаичко прашање. Што е разлика меѓу ETCC i TCR ?

Колите се истите, TCR спецификација се возеше и во ETCC.
Сега веќе не постои ETCC и не постои WTCC.

Како замена за ETCC е TCR Europe, а замена за WTCC e WTCR.Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #28 на: Мај 09, 2018, 22:12:12 pm »
Еве што пишал Иџе на фб значи има надеж

"Во трка со времето ⏳⏳⏱⏱
тимот на Иџе и Avto Lakerski Servis Toni во акција за подготовка на оштетеното возило за следната трка,иако имаме само 5 дена до заминување на трката во Холандија #Stefanovskiracingteam роботи напорно за Иџе да може да учествува на следната трка од ТЦР -Европскиот шампионат,да се надеваме дека ке го видиме Иџе на стартот во Zandvoort"

пс. вон тема https://www.facebook.com/media/set/?set=a.577526648980604.1073741826.338822559517682&type=3

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702