Автор Тема: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор  (Прочитано 16126 пати)

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702
TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« на: Мај 02, 2018, 23:58:18 pm »
Пробарав али не најдов соодветна тема ако има нека префрлат админи.

Сезонава двајца наши претставници ќе се натпреваруваат во TCR Europe шампионатот Игор Стефановски (Hyundai i30 N TCR), стартен број 7 и Виктор Давидовски (Honda Civic Type R FK7 TCR) стартен број 10.

На првата трка која се вози на Paul Ricard има пријавено 26 кандидати со што ќе биде доста интересно за гледање.
петок( 04.05.2018)
Првиот тренинг е од 12:00 h
Вториот тренинг е од 17:50 h
сабота(05.05.2018)
Квалификациите се од 9:55 h
недела(06.05.2018)
Првата трка е од 14:40 h
Втората трка е од 15:50 h

Другите трки ме мрзи да пишувам распоред може на линков да погледнете http://europe.tcr-series.com/

Да им посакаме среќа и да ги пратиме нивните резултати. Доколку има некој повеќе информации за преноси и такви работи нека сподели на време :D
« Последно менување: Мај 03, 2018, 00:06:54 am kire95 »

Отсутен stef

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 58
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #1 на: Мај 03, 2018, 20:58:12 pm »
Мислам дека има измени за првата трка, наместо во недела преместена е за сабота веднаш по квалификациите

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9454
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #2 на: Мај 03, 2018, 21:12:08 pm »
Со оглед на темпото на I30 N во шампионатов, очекувам Иџе да биде во топ 5, хендикеп е тоа што колата ќе ја проба за прв пат на првиот официјален тренинг поради тоа што доцна пристигна. Ако направат добар сетап, би требало да има добар резултат (веќе барем има возено на патекава во 2016).

На Виктор ќе му биде доста потешко, нов шампионат, нов стил на возење, нови патеки...треба прилагоѓавање.

Тука е и БорковиЌ, така да би требало да биде многу интересна сезона. ;D

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4553
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #3 на: Мај 03, 2018, 21:43:19 pm »
Дајте линк каде да гледаме, или МТВ и оваа сезона верно ќе ги пренесува настапите на нашите спортисти?

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9454
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #4 на: Мај 03, 2018, 22:22:46 pm »
Ќе има на официјалната FB страна на TCR Europe во живо, само не знам дали од сите трки.
WTCR во живо идеше само првата трка.

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #5 на: Мај 04, 2018, 23:27:02 pm »
Успеав да најдам некој линк од официјалниов нивен канал според ова утре ке ја пренесуваат првата трка била утре и една за во недела има, според првиот тренинг шесто време за Иџе при прв контакт со возилото не е воопшто лошо, а вториот дожд проблеми со гумата и мислам 17 то времем, исто и Виктор влегува во ритам.
еве го линкот

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #6 на: Мај 05, 2018, 10:35:37 am »
Пол позиција за Иџе ги растури пс. Линков е тој ке има после интересна трка

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4553
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #7 на: Мај 06, 2018, 15:40:55 pm »
Ова изгледа сега почнува.

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #8 на: Мај 06, 2018, 15:52:33 pm »
Ова изгледа сега почнува.
дада еве линк https://www.youtube.com/watch?v=Ax3TaHehxAI
а и влажна патека има

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7879
 • Пичлеме
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #9 на: Мај 06, 2018, 16:02:04 pm »
:(

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #10 на: Мај 06, 2018, 16:02:49 pm »
Аухх ова беше катастртофа отиде хундаито на Иџе

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9454
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #11 на: Мај 06, 2018, 16:04:52 pm »
У ПИЧКУ МАТЕР!!!

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38445
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #12 на: Мај 06, 2018, 16:04:58 pm »
Aj na zdravje
 :-\

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7879
 • Пичлеме
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #13 на: Мај 06, 2018, 16:23:01 pm »
Униројал Рејн Спорт му е мајката...

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
Одг: TCR Europe 2018 Иџе и Виктор
« Одговори #14 на: Мај 06, 2018, 17:33:55 pm »
Инцидентот е на 22:03 па натака.. за некое време има уште еден преглед.. Незнам која му беше поентата.. Онаков кикс ни аматер не би направил..