Автор Тема: Ситно перфориран лим за звучници (заштитна мрежа) - каде да најдам?  (Прочитано 1938 пати)

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 839
 • ...кад звизде шурикени.
Ми треба помала количина на ситно перфориран лим, кој типично се користи за изработка на заштитни мрежи на звучници во кола.

Дали има некој идеја каде се продава такво нешто, за да не морам да уништувам некои звучници само за мрежата?

Благодарам. :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38116
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Јас мислам дека имам пар мрежички од звучници 17цм за во кола. Ако ти бркаат работа, поклон ги имаш.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 839
 • ...кад звизде шурикени.
Јас мислам дека имам пар мрежички од звучници 17цм за во кола. Ако ти бркаат работа, поклон ги имаш.

Одлично, благодарам!

Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9889
 • Архитект
Такви перфорирани лимови мислам дека има добар избор во Минесота. Во Бардовци што е тоа за инокс материјали.
Само дали имаат толку ситна, незнам.


Отсутен InSides

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 839
 • ...кад звизде шурикени.
Благодарам на @Simo - Carrier159, мрежичките одлично ќе завршат работа.

За во иднина, благодарение на @osmica8, знаеме дека во Минесота има навистина одличен избор. Најситната перфорација што ја имаат е 0.5 милиметри.

Единствен проблем, така речено, е фактот што минимум рез е 1 должински метар, а лимовите се со стандардна широчина од 2 метри - што ќе рече дека минималната количина за набавка е 2 квадратни метри.