Автор Тема: Собирче - 22.04.2018  (Прочитано 33880 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9575
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #105 на: Април 23, 2018, 12:54:16 pm »
Се што ти треба за чист мотор.
WD40 + марамчиња и таман :)


Отсутен Lubenicata

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 708
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #106 на: Април 23, 2018, 13:21:32 pm »
Убава дружба .. .:D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10316
 • Архитект
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #107 на: Април 23, 2018, 19:35:54 pm »
Еве нешто и од мене.....

Да се знае кој е кралот...
Да не речите дека само Алфите хауба креваат.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5504
 • Бенве сие бенве
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #108 на: Април 23, 2018, 20:57:34 pm »
супер изгледа моторов ко за 350 000

Отсутен Bumb

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1190
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #109 на: Април 23, 2018, 21:14:01 pm »
драјв тур + кафана коа ќе праиме :) ова кафе шема тапа е :)

Например да се сефтоса новиот автопат  и да го натопиме у мрзенци :)
« Последно менување: Април 23, 2018, 21:19:18 pm Bumb »

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17983
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #110 на: Април 24, 2018, 02:22:16 am »
А па возење едно интересно што е. :D

Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 793
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #111 на: Април 24, 2018, 10:34:50 am »
Па не е интересно коа немаш алфа ;)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17983
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #112 на: Април 24, 2018, 14:23:13 pm »
Ти имаше па ја продаде од што беше интересна :D

Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 793
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #113 на: Април 24, 2018, 16:33:40 pm »
Ти па знаеш зашо сум ја продал :)


Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17983
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #114 на: Април 24, 2018, 16:35:35 pm »
Пошто точак ти е поинтересно да возиш него Алфа :D

Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 793
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #115 на: Април 24, 2018, 16:43:01 pm »
Моето продавање на колата не е никако поврзано со возење на Алфа Ромео на некоја драјв тур организирана со клаберите.
Возење кола и точак не можеш да го споредиш, не знам кај ги измеша брзините.
Сеуште си стојам на тоа дека Алфа Ромео нуди прекрасна забава во возење на отворен пат :)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4976
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #116 на: Април 24, 2018, 22:56:16 pm »
Моето продавање на колата не е никако поврзано со возење на Алфа Ромео на некоја драјв тур организирана со клаберите.
Возење кола и точак не можеш да го споредиш, не знам кај ги измеша брзините.
Сеуште си стојам на тоа дека Алфа Ромео нуди прекрасна забава во возење на отворен пат :)
Уште ако си механичар, забава колку сакаш, и на пат, и у град, и у гаража :)

Мала шала, само алфите се паркираа у прв ред, да ти е мерак да ги гледаш, ние со VW си се повлековме позади, да не сметаме.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26400
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #117 на: Април 25, 2018, 11:39:41 am »
Ја не го ни донесов мојот VW...

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4976
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #118 на: Април 25, 2018, 12:59:50 pm »
Ја не го ни донесов мојот VW...

Што ќе го носиш, голф ко голф....

Или и тебе не ти палеше сабајлето? :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3359
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #119 на: Април 25, 2018, 13:01:11 pm »
А тие шо беа околу мене паркирани, да не имаат рани знаци на корозија..?

Sent from my Redmi Note 4x