Автор Тема: Собирче - 22.04.2018  (Прочитано 33881 пати)

Отсутен masterficx

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 480
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #90 на: Април 23, 2018, 00:21:18 am »
Каков прозор, хауби испоотворени оставаат! (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Што е тоа коцкастото на сите алфи го има од долна страна на хауба ? Сервисен прирачник ?
Cheap + Reliable = Not Fast
Fast + Cheap = Not Reliable
Reliable + Fast = Not Cheap

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14959
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #91 на: Април 23, 2018, 00:24:22 am »
Што е тоа коцкастото на сите алфи го има од долна страна на хауба ? Сервисен прирачник ?

Молитва. ;D

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5504
 • Бенве сие бенве
Собирче - 22.04.2018
« Одговори #92 на: Април 23, 2018, 00:24:37 am »
Молитва за трпение

Отсутен Lhasa Green

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 621
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #93 на: Април 23, 2018, 00:25:33 am »
Gi dotepavte Alfite, ne sme i nie od Check Engine grupacija nisto podobri :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8072
 • Пичлеме
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #94 на: Април 23, 2018, 06:29:18 am »
Каков прозор, хауби испоотворени оставаат! (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk


Алфа без отворена хауба не е Алфа :)
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1802
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #95 на: Април 23, 2018, 08:07:44 am »
Crvenoto fico i korvetata so stranski tablici najmnogu kejf mi napravija :)) Bravo

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10084
 • Giulietta QV
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #96 на: Април 23, 2018, 09:49:17 am »
@Simo - Carrier159
ти реков јас отвори хауба за сликање да има што да се прави муабет на форум
ја угушивме темава со хаубите ;D

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8072
 • Пичлеме
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #97 на: Април 23, 2018, 10:04:56 am »
Ајде сега демек намерно, за сликање, а тоа оти ви се смаче отвори-затвори на секое ;D
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1802
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #98 на: Април 23, 2018, 10:15:03 am »
Kaj ste gi otvorile kao "namerno" tuku zaprimetiv epten so prasini vi se. Izlea od celo vreme otvoreni sto vi se pa natalozena prasina :DD Daj toa malku engine detailing napravite :DD
« Последно менување: Април 23, 2018, 11:06:49 am Inter1 »

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10084
 • Giulietta QV
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #99 на: Април 23, 2018, 10:35:44 am »
никад не отворени, немало потреба, на песок поарно се воочува мастење, уље итн...
овие, сахара под хауба

другите не сакаа да отворат, маани сме наваѓале многу ;D

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21151
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #100 на: Април 23, 2018, 10:55:15 am »
@marjanot  неопростив прст прашина врз моторот.
Да не се повтори.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10084
 • Giulietta QV
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #101 на: Април 23, 2018, 11:11:20 am »
@marjanot  неопростив прст прашина врз моторот.
Да не се повтори.


2 пати исправ кола во двор во 2 недели, влегов во серија
почнав да гледам вапчиња и да ги читам темите перење и полирање
кај да е, ќе го зачистам и моторот

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21151
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #102 на: Април 23, 2018, 11:23:31 am »
Се што ти треба за чист мотор.Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10084
 • Giulietta QV
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #103 на: Април 23, 2018, 11:53:13 am »
знам, ама не стигнал на ред
хауба последен пат сум отворил во декември кога наточив средство за шофершајбна, јеби га Алфа

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1802
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #104 на: Април 23, 2018, 12:00:31 pm »
Da ne se lazeme :-D