Автор Тема: Собирче - 22.04.2018  (Прочитано 30656 пати)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3297
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #75 на: Април 22, 2018, 14:16:45 pm »
Убаво беше. Се собравме повеќе од што очекував... Ме потсети на собиранката со маси и кебапи многу оддамна.

Штета што не можев повеќе време да одвојам...

Поздрав до сите!

Sent from my Redmi Note 4x


Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5500
 • Бенве сие бенве
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #76 на: Април 22, 2018, 14:21:27 pm »
Поздрав од Мапјах тесла не дојде

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14619
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #77 на: Април 22, 2018, 14:35:55 pm »
Поздрави и честитки за сите што дојдоа. Карклуб не е заебанција.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25895
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #78 на: Април 22, 2018, 14:36:06 pm »
Еве неколку фотки.Албумче тука (ме мрзи да ги линкам сите една по една): https://imgur.com/a/DpXjr6o

Благодарам дечки. Мотивација да се собереме пак! :)

Отсутен Lhasa Green

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 609
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #79 на: Април 22, 2018, 14:52:36 pm »
Да се собереме пак, испран ми е Голфот сега :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47950
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #80 на: Април 22, 2018, 15:05:24 pm »
Убаво беше. Се собравме повеќе од што очекував... Ме потсети на собиранката со маси и кебапи многу оддамна.

Штета што не можев повеќе време да одвојам...

Поздрав до сите!

Sent from my Redmi Note 4x
Со вожња малце од малце.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1710
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #81 на: Април 22, 2018, 15:38:57 pm »
Drug pat ne se parkirajte tuka. Od vakvi ko vas poshten svet ne moze da se uci/vezba na parkingov :-P :-D bravo za druzbata, top sliki ima, steta sto ne sum sk denes, plus kolku sto gledam detaileri vi falat na sobirov, roci, dame i tn :-D dobro realno i po nekoe devojce fali, ama za toa drug pat

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3804
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #82 на: Април 22, 2018, 16:41:25 pm »
Bravo.. Nego sto samo burickaat alfistive pod hauba???
Se tokmev da projdam ama dadilka izigravav denes. Odlicni se vakvi sredbi kje se zapoznaat clenovi po nekoj sovet, komentar.

Отсутен Bumb

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1188
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #83 на: Април 22, 2018, 17:24:27 pm »
Каков прозор, хауби испоотворени оставаат! (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Па нормално алфа со отворени хауби, дали дефект дали фабричка мана хехехехе


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #84 на: Април 22, 2018, 17:41:24 pm »
Браво доста возила собрани, штета неможев да дојдам но барем си ги офарбав бандажите 😀😀😀 покасно и слики ќе објавам

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38686
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #85 на: Април 22, 2018, 17:42:04 pm »
Каков прозор, хауби испоотворени оставаат! (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Па нормално алфа со отворени хауби, дали дефект дали фабричка мана хехехехе


Sent from my iPhone using Tapatalk
Само алфисти може да се фалат со моторите :P Другине сите цвикаат ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1710
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #86 на: Април 22, 2018, 20:24:15 pm »
Каков прозор, хауби испоотворени оставаат! (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Па нормално алфа со отворени хауби, дали дефект дали фабричка мана хехехехе


Sent from my iPhone using Tapatalk
Само алфисти може да се фалат со моторите :P Другине сите цвикаат ;)
Drugite nema sto da se pravdaat, a i sebe da se lazat/pravdaat sto kupile alfa :-D

Присутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4575
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #87 на: Април 22, 2018, 20:48:52 pm »
Каков прозор, хауби испоотворени оставаат! (Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Па нормално алфа со отворени хауби, дали дефект дали фабричка мана хехехехе


Sent from my iPhone using Tapatalk
Само алфисти може да се фалат со моторите :P Другине сите цвикаат ;)
Има што да покажат :)

Отсутен RedEco

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4140
 • Passat B8
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #88 на: Април 22, 2018, 21:00:13 pm »
jas pominav nakaj 14'00, ama tuka kaj rampata nemase nisto neznaeF deka ste tamu kaj waterlantot... nekoj Barjak da imase mozda i primetev ...
« Последно менување: Април 22, 2018, 21:07:41 pm RedEco »
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1092
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #89 на: Април 22, 2018, 21:00:58 pm »
Баш сакав да дојдам ама на работа бев  :-\