Автор Тема: Собирче - 22.04.2018  (Прочитано 33782 пати)

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14937
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #120 на: Април 25, 2018, 13:38:06 pm »
А тие шо беа околу мене паркирани, да не имаат рани знаци на корозија..?

Sent from my Redmi Note 4xДупка во патос. Приметив возејќи кон дома, сите прозори затворени, клима изгасена, а ми дува промаја од негде...

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3353
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #121 на: Април 25, 2018, 13:38:46 pm »
Затоа си отидов порано, викам ќе ги заебам луѓево...

Sent from my Redmi Note 4x


Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5008
 • хаУс мајстор
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #122 на: Април 25, 2018, 15:33:23 pm »
Ти пола ограда ја поеба околу Алкалоид, па за луѓево сеа, демек...  ееееее шуруп еден :D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3353
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #123 на: Април 25, 2018, 15:39:04 pm »
не бе, околу фабрика оддамна не паркирам веќе...

него ако видиш низ автокоманда троа поповеќе р`ѓа, е тогаш да знаеш од кого е... :D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9543
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #124 на: Април 25, 2018, 17:27:44 pm »
Се плаши Казанот од пајаци. Слушнал тепале ;D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3353
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #125 на: Април 25, 2018, 17:30:29 pm »
Не бе пајаци, јебеш пајаци.

Нервозата кога бараш место за паркинг е проблемот... За прва смена до душа, нема никаков проблем... Ама втора, лутрија е место да најдеш...

Башка карши фабрика, ми е полесно за накај дома. Не ја јадам гужвата од семафорите по автокоманда.

Sent from my Redmi Note 4x


Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9543
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #126 на: Април 25, 2018, 17:31:15 pm »
Има едно тајно место. Му најдов на невестата. :) Таму сеа ја паркира Алфата за втора смена :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3353
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #127 на: Април 25, 2018, 17:31:55 pm »
Ич не ни мислам за натака да ти кажам... Ваму ми е таман.

Sent from my Redmi Note 4x


Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20291
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #128 на: Април 25, 2018, 17:34:55 pm »
Има едно тајно место. Му најдов на невестата. :) Таму сеа ја паркира Алфата за втора смена :)

“Го добивме колата!”
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен t0m1cA

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1604
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #129 на: Април 26, 2018, 12:10:53 pm »
Има едно тајно место. Му најдов на невестата. :) Таму сеа ја паркира Алфата за втора смена :)

Кај царинска испостава 1014, или КАМ дирекција? :P

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4960
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #130 на: Април 26, 2018, 13:00:52 pm »
Ургирајте кај главниот да ви направи паркинг, Пивара си имаат, на овој вашиов не му се даваат пари.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3353
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #131 на: Април 26, 2018, 13:02:08 pm »
Има и нашиот... Али за одбрани фаци, не за сите... Си ебале мајката...

Sent from my Redmi Note 4x


Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5008
 • хаУс мајстор
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #132 на: Април 26, 2018, 13:15:46 pm »
Кој како си ја наредил :D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #133 на: Април 26, 2018, 14:34:03 pm »
Има и нашиот... Али за одбрани фаци, не за сите... Си ебале мајката...

Sent from my Redmi Note 4xМоре сабајле коа ја оставам жена ми пред тоа паркингот гужва праат пм. Ке зденам некој ден. Па и двете ленти ги зафаќаат, агол фаќаат  ;D ;D ;D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3353
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Собирче - 22.04.2018
« Одговори #134 на: Април 26, 2018, 14:57:02 pm »
Е... А ја иам видено сто пути, а никако да те прашам она ли е, не ли е...

Иначе баш тоа шо викаш, ради тие гужви со паркинг, како сабајле, така и попладне, не ни идам натаму да се паркирам...

А немаш пооојма, колку голем процент од вработените се катастрофални шофери... Гратис на цела нервоза е и некоја гребнатинка кога ќе си видиш...

Sent from my Redmi Note 4x