Автор Тема: XBox 360, PS3  (Прочитано 21446 пати)

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16448
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #120 на: Октомври 03, 2017, 09:48:14 am »« Последно менување: Октомври 03, 2017, 10:02:06 am Stratro »
C20LET & A16LET

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16448
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #121 на: Октомври 18, 2017, 10:30:12 am »
Откако ја испоштував Мафија по 4 и последен пат , ја почнав ГТА 5...
Сериозно се потрудиле, нема што....уствари  ееептен јака ја направиле...но она што најмногу ке ми задржи внимание е приказната...

We`ll see..
« Последно менување: Октомври 18, 2017, 10:38:13 am Stratro »
C20LET & A16LET

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22668
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #122 на: Октомври 18, 2017, 10:42:19 am »
Обрни внимание на деталите, ептен ќе ти праи мерак. Плус масл карс имаш колку сакаш. :)

Ако ја играш кракната не можеш да го извлечеш максималниот бенефит од assassination мисиите, ама иначе - уживај!

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16448
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #123 на: Октомври 18, 2017, 10:49:57 am »
Графика, движење на ликовите, дијалози и детали ...се е WOW..
Едино коливе некако пребрзо возат низ град, а и сами се поправаат..
Ми фали спид лимитер копче за низ град, за крузање во рамки на дозволена брзина...ко на Мафија, како и реакција на полицијата ако дигнам некој на хауба или во случај на судар/пребрзо возење...

Од друга страна па, кога ќе те спобркаат ептен тешко можеш да им киднеш...


Прашање: По јутубов гледам дека може да се вози во прво лице каде се гледа шал таблата на колата..воланот и сл.
Кај мене таква опција на камера ко да не постои...
C20LET & A16LET

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22668
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #124 на: Октомври 18, 2017, 10:53:13 am »
Колите сами се поправаат? Не бе.

Спид лимитер нема. Те молам. :D

Возење во прво лице е за помоќните конзоли и PC. Значи, PS4, XBox One или PC.

---

GTA игрите секогаш биле своевидна пародија на одреден временски период. GTA 5 е скоро совршено исмевање на модерното западно општество. Уживај во сите детали, не само во приказната. Од Pisswasser пиво, до радијата, до сите работи. Не ја брзај. :)

---

Механиката на играње е најдобра меѓу сите такви игри. Од возење коли, до hand-to-hand combat, до пукање, итн. Кога ќе ја завршиш GTA 5 и ќе пробаш било што друго, ќе ти биде ко недовршено, и ќе разбереш на што сум мислел.

Јас ја изиграв и на PS3 (легално купена) и на PC (исто легално купена, ја начекав на Steam на попуст). На компјутер до сега сум потрошил околу 44 саати, и имам завршено околу 75% од работите што може да се прават.

Играта е ОГРОМНА, неверојатно детална и забавна.

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16448
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #125 на: Октомври 18, 2017, 11:04:53 am »
На почеток сум уште а бидејќи ја играм максимум саат до два навечер....изгледа година дена ќе ми треба. ;D
За колите...Белиот Чарџер кој го имаш на почеток со црнецов колку и да го учукам во некоја мисија, мислам дека пак пред гаража ме чека поправен....може грешам.

Иначе јак момент е... ставаш спортска суспензија и одма дупките ги осеќаш повеќе на вибрации на палицата... ;D ;D

« Последно менување: Октомври 18, 2017, 12:05:00 pm Stratro »
C20LET & A16LET

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22668
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #126 на: Октомври 18, 2017, 12:18:57 pm »
Да да, личните коли на трите главни ликови (Чарџерот на Френклин, А6-ката на Мајкл и.. што и да е тоа пикапот на Тревор) се поправаат меѓу мисии. У принцип, фино е. Исто така, ако било која кола ја ставиш во некоја од гаражите на трите лика, ќе ти биде поправена, ама тоа било секогаш така во GTA.

Трите ликови имаат комплет различни приказни и комплет различни карактери. Тревор е луд. :D

Многу, многу работи ќе ти го задржат вниманието.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8779
 • Giulietta QV
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #127 на: Октомври 18, 2017, 13:16:51 pm »
хммм, претходните ги имам играно, а оваа не ја земав
ќе чекам блек фрајдеј па да ја маанам на сонито

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 18599
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #128 на: Октомври 18, 2017, 13:18:52 pm »
Кој беше сајтот од кај што нарачуваше игри за Сонито?

99.9 пати те прашав, 102 пати забораив :(
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8779
 • Giulietta QV
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #129 на: Октомври 18, 2017, 13:21:34 pm »

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9201
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #130 на: Октомври 18, 2017, 13:31:12 pm »
Јас во последниве години си зимам само од плестејшн стор, подобри цени и испорака во истата секунда :) Секако ќе си начекам попусти, ретко плаќам фул цена.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16448
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #131 на: Октомври 19, 2017, 18:51:51 pm »

Уствари кецот и двојката (кои ги обожавам) се правени од 2К - Чешки тим кој се прослави со играва и кој не дозволи никскви киксови на двојката во однос на кецот.
Тројката е правена од некои амери - Hangar games и на јутубов врие вакви видеа колку тројката во многу работи е полоша од двојката, а е 6 години понова...
Не знам зошто не е правена од 2K.
Штета.

C20LET & A16LET

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22668
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #132 на: Октомври 22, 2017, 18:12:56 pm »
@Stratro како иде GTA5?

Мислам дека е некаде веќе спомнато на форумов, истражувачи што се занимаваат со вештачка интелигенција, поконкретно AI за автономни возила го користат traffic системот во ГТА5 за обука на автономни возила. До колку е добро развиен системот за сообраќај.

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16448
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #133 на: Октомври 22, 2017, 21:26:54 pm »
Викендов одмарам.
Иначе се спремам да ја опљачкам златарата, stealth approach, no guns.

Мислам дека требаше играва да ја оставам за крај...после Red Dead Redemtion, Bioshock, Mass effect, Skyrim...
Да не би бидат бајати после....
C20LET & A16LET

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16448
Одг: XBox 360, PS3
« Одговори #134 на: Октомври 26, 2017, 11:55:04 am »
Тревор...хахаха..каков лик.
Синоќа на глас сум се смеел.

C20LET & A16LET