Автор Тема: Seat Leon 5D  (Прочитано 29675 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43371
  • Il Moderatore
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #150 на: 25 Април 2018, 23:15:50 pm »
ќе поекспериментираш малце со разни соодноси...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен godofspeed

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2822
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #151 на: 26 Април 2018, 15:10:27 pm »
Ај сликај ми  го влезот на пиштолот од вапот.Јас имам вакво за пена правење ама неможам да најдам додатоци за да го наместам на вапот

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5428
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #152 на: 26 Април 2018, 22:07:40 pm »
Sto ti znaci crna boja  ej.
Za godina dena detailer stanuvas :D

Ili narodski kazano, rob na kolata ;)
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Bumb

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1196
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #153 на: 26 Април 2018, 23:08:41 pm »
Стварно вистина.
Ама немора и да значи.
Предходно се замарав за технички работи.
Сеа за естетски :))))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Bumb

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1196
Seat Leon 5D
« Одговори #154 на: 29 Април 2018, 10:25:04 am »


Малце ноќни артови :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен hanacloud

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 226
  • Barcelona Mystery Blue

Отсутен dgx

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 69
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #156 на: 08 Мај 2018, 17:24:30 pm »
Со здравје да се вози!

Видов за несреќата со срната, искрено жал ми е точно знам како ти било, и јас земав нова Атека пред месец дена ( ќе ја објавам деновиве ) и уште првите денови некој на паркинг кај што ми беше оставена ме фатил од назад и хром лајсната беше гребната, а и на пластиката малце. Го однесов во Сервис Богдановски за 1 ден го средија и ништо да не се познава. Така да не се замарај све се оправа.

Него, ме интересира тие што земале нови коли, дали сте ги восоцирале, заштитувале и такви работи, не сум баш во тек овие работи , но гледам доста популарно е нештово денес, ако има некоја заштита вреди да се прави на неколку месеци...

Отсутен Inter1

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2821
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #157 на: 08 Мај 2018, 17:50:55 pm »
@dgx so zdravje da ja vozis Atecata. Sto boja i oprema? Za estetsko odrzuvanje vidi imas ogromna tema za se i sesto, pa pocni so citanje 😀

Отсутен dgx

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 69
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #158 на: 08 Мај 2018, 18:15:10 pm »
@dgx so zdravje da ja vozis Atecata. Sto boja i oprema? Za estetsko odrzuvanje vidi imas ogromna tema za se i sesto, pa pocni so citanje 😀

Фала многу,
Инаку моделот е Xcellence, 2.0, 18ki, 150ks, 4drive, Rodium grey, ќе пишам подетално за брзо време, сега за сега и поминав околу 1300 км

Отсутен Bumb

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1196
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #159 на: 24 Септември 2018, 11:58:16 am »


Направен прв сервис, сменето уље, филтер за воздух и за уље.

Тоа задоволство ме кошташе 7700 денари со 15 посто попуст.


До сега презадоволен.



Ова уље е ставено.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен was

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 292
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #160 на: 17 Јуни 2019, 10:29:05 am »
Сакам еден ваков, само бел. Се двоумам измеѓу Леон и Голф. Од една страна си викам не сум толку стар
 за Голф, а од друга страна Голф сие класика, ВВ германски синоним,ж и ме пали ко ќе му ј а видам предницата, намуртена како Хитлер. Леонот се добива за помалце пари а има поќе работи подобри. Незнам кој мотор да го земам 1.2 105, ТСИ или 1.6 ТДИ  110 важи и за Гољфот и Леонот. Совет.

Отсутен AngelSK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1712
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #161 на: 17 Јуни 2019, 10:34:29 am »
Сакам еден ваков, само бел. Се двоумам измеѓу Леон и Голф. Од една страна си викам не сум толку стар
 за Голф, а од друга страна Голф сие класика, ВВ германски синоним,ж и ме пали ко ќе му ј а видам предницата, намуртена како Хитлер. Леонот се добива за помалце пари а има поќе работи подобри. Незнам кој мотор да го земам 1.2 105, ТСИ или 1.6 ТДИ  110 важи и за Гољфот и Леонот. Совет.

Кој е буџетот? Имаше до скоро акција за леон 1.5 тси фр опрема со триста тракатанци за 21.000 евра

Отсутен AngelSK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1712
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #162 на: 17 Јуни 2019, 10:41:47 am »
Со здравје да се вози!

Видов за несреќата со срната, искрено жал ми е точно знам како ти било, и јас земав нова Атека пред месец дена ( ќе ја објавам деновиве ) и уште првите денови некој на паркинг кај што ми беше оставена ме фатил од назад и хром лајсната беше гребната, а и на пластиката малце. Го однесов во Сервис Богдановски за 1 ден го средија и ништо да не се познава. Така да не се замарај све се оправа.

Него, ме интересира тие што земале нови коли, дали сте ги восоцирале, заштитувале и такви работи, не сум баш во тек овие работи , но гледам доста популарно е нештово денес, ако има некоја заштита вреди да се прави на неколку месеци...

Од досегашното искуство, би ти рекол да го избегнуваш тој сервис.

Отсутен was

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 292
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #163 на: 17 Јуни 2019, 11:40:33 am »
Сакам еден ваков, само бел. Се двоумам измеѓу Леон и Голф. Од една страна си викам не сум толку стар
 за Голф, а од друга страна Голф сие класика, ВВ германски синоним,ж и ме пали ко ќе му ј а видам предницата, намуртена како Хитлер. Леонот се добива за помалце пари а има поќе работи подобри. Незнам кој мотор да го земам 1.2 105, ТСИ или 1.6 ТДИ  110 важи и за Гољфот и Леонот. Совет.

Кој е буџетот? Имаше до скоро акција за леон 1.5 тси фр опрема со триста тракатанци за 21.000 евра
За овие два 10-11 илјади евра 2013-14 година. Толку скапо неможам.Ако купувам нова ќе дам 16.000 евра за Корола или Сеед. Ама овие две најмногу ми паднаа во очи особено Леонот. Јурај ми рече купиди и30 или Корола ама королава е азиско возило и ако некош црни турбото не се најдува толку лесно како за Леон/Голф.

Отсутен AngelSK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1712
Одг: Seat Leon 5D
« Одговори #164 на: 17 Јуни 2019, 14:00:07 pm »
Сакам еден ваков, само бел. Се двоумам измеѓу Леон и Голф. Од една страна си викам не сум толку стар
 за Голф, а од друга страна Голф сие класика, ВВ германски синоним,ж и ме пали ко ќе му ј а видам предницата, намуртена како Хитлер. Леонот се добива за помалце пари а има поќе работи подобри. Незнам кој мотор да го земам 1.2 105, ТСИ или 1.6 ТДИ  110 важи и за Гољфот и Леонот. Совет.

Кој е буџетот? Имаше до скоро акција за леон 1.5 тси фр опрема со триста тракатанци за 21.000 евра
За овие два 10-11 илјади евра 2013-14 година. Толку скапо неможам.Ако купувам нова ќе дам 16.000 евра за Корола или Сеед. Ама овие две најмногу ми паднаа во очи особено Леонот. Јурај ми рече купиди и30 или Корола ама королава е азиско возило и ако некош црни турбото не се најдува толку лесно како за Леон/Голф.

Аха во ред, мислев за нова зборуваш.