Автор Тема: Кинеска Мултимедија 7021G  (Прочитано 7831 пати)

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 263
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #15 на: Март 28, 2018, 21:29:10 pm »
За леон 2 мислам дека ќе мораш адаптер да ставаш.. Фабричките команди незнам дали функционираат, во менито имаш да подесуваш кое дугме за што ќе биди, али како се поврзува и дали работи незнам..
Си работаат најнормално јас имам ставено исто се функционира е сеа малце поспоро е за палење од оригиналната навигација
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Volvo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 117
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #16 на: Јули 15, 2019, 12:51:32 pm »
Адаптер за ваков мп5 има некаде во МК да не го чекам од кина или тешко?

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5996
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #17 на: Јули 15, 2019, 19:24:12 pm »
Зависи за која кола.. Dog security би требало да имаат. Јас на бмв клуб случајно ми излезе..

Отсутен KokiT1

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #18 на: Октомври 10, 2019, 11:46:48 am »
Здраво,имам кинеска мултимедија 7010b работи убаво но нема каде да се приклучи каблето од контролите на воланот? Дали треба да се купи дополнителен адаптер и како се монтира?