Автор Тема: Skoda Fabia Android auto  (Прочитано 736 пати)

Отсутен simply clever

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 10
Skoda Fabia Android auto
« на: Декември 16, 2019, 20:45:36 pm »
Едно прашање... Дали знаете каде би можел да инсталирам Android auto на Swing radio од Шкода Фабиа 2019г? И колку би коштало отприлика?

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 31483
  • Таков е животот... јебига
Одг: Skoda Fabia Android auto
« Одговори #1 на: Декември 16, 2019, 21:05:55 pm »
Едно прашање... Дали знаете каде би можел да инсталирам Android auto на Swing radio од Шкода Фабиа 2019г? И колку би коштало отприлика?

Не можеш. Тоест зависи дали го имаш MIB1 или MIB2 компјутерот. Ако го имаш MIB2 ти требаат врски и живци како сајли да ги убедиш во Порше да ти лиценцираат и активираат. Мислам дека се доплаќаше 375 евра ако не се лажам како дополнителна опрема. Вака накнадно 500 може да те фати. Сам битно не верувам можеш да завршиш работа. Ти зборувам за искуство со Голф, би требало да е слично и со Шкода.