Автор Тема: Кинеска Мултимедија 7021G  (Прочитано 7490 пати)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
Кинеска Мултимедија 7021G
« на: Февруари 18, 2018, 01:36:26 am »
На барање од повеќе членови да кажам поопширно (со видео) за мултимедијата.. Па еве решив да снимам едно видео што како е..

Значи порачана е од алиекспрес околу 70 евра. Досега сум презадоволен, има многу подесувања и е топ. Навигацијата е Igo и има апдејти за неа.. Излезите за звучници се 4х60.. Со оглед на кенвудот 4х50, тие 60 се реални.. Дава доста подобар и појак звук..
Има многу опции, радио, усб, микро картичка, навигација, блутут, стрим од телефон, далјинско, приклучоци за команди на волан, излези за појачало, 2х излези за екрани, влез за задна камера..

Еве и видео да се види што како е, за музуките не ми замерувајте  ;D.. Во навигацијата малку нервира што ја исклучува музиката али се решава со тоа што ќе ги угаснам звуците на притискувањето (пример на тие назад напред избери) али одкасно ми текна..


Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1088
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #1 на: Февруари 18, 2018, 02:03:00 am »
Сирото бмв-нце со затемнети стакла, си плаче за генгста рап. ;D

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #2 на: Февруари 18, 2018, 02:17:21 am »
Има али грев е да слушаш такви песни без вуферче :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38445
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #3 на: Февруари 18, 2018, 07:31:06 am »
Чекај, аудио плејбекот се прекинува стално кога ќе кликнеш некоја комнадда по навигацијана?!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1513
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #4 на: Февруари 18, 2018, 11:12:38 am »
Ова кочи како пентиум 2 целерон на 98ка :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #5 на: Февруари 18, 2018, 12:39:27 pm »
Се прекинува пошто направено ми е да дсва звук клик.. И ваљда не поддржува наеднаш 2 звуци.. Одпосле го средив да не исклучува..

Ова кочи како пентиум 2 целерон на 98ка :D
Е како да не...

Отсутен x01

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #6 на: Февруари 18, 2018, 13:20:56 pm »
На барање од повеќе членови да кажам поопширно (со видео) за мултимедијата.. Па еве решив да снимам едно видео што како е..

Значи порачана е од алиекспрес околу 70 евра. Досега сум презадоволен, има многу подесувања и е топ. Навигацијата е Igo и има апдејти за неа.. Излезите за звучници се 4х60.. Со оглед на кенвудот 4х50, тие 60 се реални.. Дава доста подобар и појак звук..
Има многу опции, радио, усб, микро картичка, навигација, блутут, стрим од телефон, далјинско, приклучоци за команди на волан, излези за појачало, 2х излези за екрани, влез за задна камера..

Еве и видео да се види што како е, за музуките не ми замерувајте  ;D.. Во навигацијата малку нервира што ја исклучува музиката али се решава со тоа што ќе ги угаснам звуците на притискувањето (пример на тие назад напред избери) али одкасно ми текна..

И јас имам порачано нешто слично. Дали ти го царинија и колку плати царина ако не е тајна

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #7 на: Февруари 18, 2018, 15:11:03 pm »
Не го царинеја.. Али им реков на продавачите да пишат дека е околу 30 35 евра..

Совет, не треба да пишува дека е подарок.. Баш така ќе го царинат пошто никој не е будала да помисли дека стварно поклон ти праќаат од кина.. Уште па кога ќе отворат, навигација..

Отсутен x01

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 729
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #8 на: Февруари 18, 2018, 16:11:41 pm »
Не го царинеја.. Али им реков на продавачите да пишат дека е околу 30 35 евра..

Совет, не треба да пишува дека е подарок.. Баш така ќе го царинат пошто никој не е будала да помисли дека стварно поклон ти праќаат од кина.. Уште па кога ќе отворат, навигација..
Би требало и моето да помине. И јас го пишав 25 долара а е 45 долара модел без навигација.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk


Отсутен dzanfranko

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #9 на: Март 20, 2018, 10:48:22 am »
Баш барам нешто од овој тип. Ме интересира кој ви ги монтира и дали треба додатна маска да се набави. Исто дали функционира рикверц камерата?

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 255
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #10 на: Март 20, 2018, 11:52:48 am »
Од каде спушташ апдејти за Иго навигацијата ако не е тајна ?
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #11 на: Март 20, 2018, 17:40:56 pm »
Баш барам нешто од овој тип. Ме интересира кој ви ги монтира и дали треба додатна маска да се набави. Исто дали функционира рикверц камерата?
Ова го монтирав сам, многу лесно и едноставно.. Задна камера јас немам ама можи да се стави и функционира.. Околу 500 денари е ..Зависи од колата каква маска/адаптер треба.. Има за некои коли воопшто не треба.. Кај мене си порачав адаптер, има и на алиекспрес по 15 евра.. Што кола имаш ?

Од каде спушташ апдејти за Иго навигацијата ако не е тајна ?
Немам спуштено апдејт сеуште.. Гледав некои видеа имаше на јутјуб али комплицирано ми изгледаше па не сакав да се замарам ионака не ја користам, освен за фалење дека имам навигација :D


Отсутен dzanfranko

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #12 на: Март 21, 2018, 23:02:03 pm »
Баш барам нешто од овој тип. Ме интересира кој ви ги монтира и дали треба додатна маска да се набави. Исто дали функционира рикверц камерата?
Ова го монтирав сам, многу лесно и едноставно.. Задна камера јас немам ама можи да се стави и функционира.. Околу 500 денари е ..Зависи од колата каква маска/адаптер треба.. Има за некои коли воопшто не треба.. Кај мене си порачав адаптер, има и на алиекспрес по 15 евра.. Што кола имаш ?

Леон МК2, мислам дека кај мене мора маска за овој тип ама тешко дека ќе го монтирам заедно со камерата. Ама па за 70-80 евра супер ќе дојде... :)

Отсутен dzanfranko

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 10
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #13 на: Март 27, 2018, 18:09:32 pm »
Баш барам нешто од овој тип. Ме интересира кој ви ги монтира и дали треба додатна маска да се набави. Исто дали функционира рикверц камерата?
Ова го монтирав сам, многу лесно и едноставно.. Задна камера јас немам ама можи да се стави и функционира.. Околу 500 денари е ..Зависи од колата каква маска/адаптер треба.. Има за некои коли воопшто не треба.. Кај мене си порачав адаптер, има и на алиекспрес по 15 евра.. Што кола имаш ?

Леон МК2, мислам дека кај мене мора маска за овој тип ама тешко дека ќе го монтирам заедно со камерата. Ама па за 70-80 евра супер ќе дојде... :)

Уште едно прашање... Дали функционираат фабричките команди на волан со овој тип? Пошто глеам они даваат некои команди надворешни ама не пишува никаде за постоечките команди на волан. :)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5973
Одг: Кинеска Мултимедија 7021G
« Одговори #14 на: Март 27, 2018, 18:23:15 pm »
За леон 2 мислам дека ќе мораш адаптер да ставаш.. Фабричките команди незнам дали функционираат, во менито имаш да подесуваш кое дугме за што ќе биди, али како се поврзува и дали работи незнам..