Автор Тема: Formula 1 - Season 2018  (Прочитано 39748 пати)

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2957
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #60 на: Март 26, 2018, 17:58:17 pm »

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3366
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #61 на: Март 27, 2018, 07:22:22 am »
Саботата сабајлето за време на квалификациите ги прелистав сите канали на Телекабел и ВИП, никаде немаше пренос.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #62 на: Март 27, 2018, 08:51:01 am »
Од Бахраин ...

Ме интересира кој ќе коментира ..

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #63 на: Март 27, 2018, 11:35:32 am »Sauber at best level for two years

I was attacking cars around me - it has been a while since we have been in that sort of position
Marcus Ericsson

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38445
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #64 на: Март 27, 2018, 11:36:43 am »
Бреееј, ама е личен болидов! :-*

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9847
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #65 на: Март 27, 2018, 12:41:58 pm »
непристрастно, може и најличен :)

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #66 на: Април 07, 2018, 14:54:13 pm »
Денеска квалификации од 17 часот и утре трката од 17:10, пренос на тв24 вести, коментаторите Табаковски и уште еден што не го знам.

пс. Хамилтон има казна од 5 места поради промена на менувачот, а моментално тренинг 3 нешто почна да кашла Ферарито на фетел, а Кими е моментално прво со речиси секунда пред сите.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #67 на: Април 07, 2018, 17:02:11 pm »

             
Ваљда ќе го средат тонот ..

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #68 на: Април 08, 2018, 18:01:14 pm »
Коментаториве се ужас

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38445
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #69 на: Април 08, 2018, 18:07:54 pm »
Затоа графичкиот приказ е топ! ;)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 702
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #70 на: Април 08, 2018, 18:32:09 pm »
Графиката е топ. Кими му ја расплаче ногата на механичарот

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4245
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #71 на: Април 08, 2018, 18:59:56 pm »
Коментаториве се ужас
Чекај да влезат во ритам

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #72 на: Април 08, 2018, 19:31:24 pm »
Мене мош тв ме зафаркаваше па сецкаше, иначе, добра трка беше, лошо за Кими утнаа га механичарите

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31482
 • Таков е животот... јебига
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #73 на: Април 08, 2018, 20:10:20 pm »
Шо се дешаа?

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #74 на: Април 08, 2018, 20:55:30 pm »
Шо се дешаа?

Ауч!
После ова не продолжи да вози. Ги частеше по една позиција погоре (а со тоа и некој поен повеќе) на Мерц.