Автор Тема: Formula 1 - Season 2018  (Прочитано 43036 пати)

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6110
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #510 на: Ноември 11, 2018, 23:00:59 pm »
Што ако ги победил два три пати кога онаков инцидент Макс направил 10тина пати и се однесувал како да е он правиот. Сега ист инциндент му прави друг возач, одма ќе тепа.

А Окон, што ако доцни, нема право да престигнува ? И Хамилтон му го посочува тоа на Макс, дека има право Окон да оди напред и дека единствениот што можеше загуби е токму Макс. И на крајот заради неговиот инат да докажува оти никој неможе да го престигне си загуби.

Ако, нека си биде таков инат, тамам да не стане шампион во догледна иднина со онакво понашање.
Кога ќе го смени понашањето, ќе има барем малку почит кон другите, кога ќе направи грешка да си ја признае и ќе намали малку со инатот и докажувањето, нека стане шампион.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2446
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #511 на: Ноември 12, 2018, 01:41:50 am »
Во ред е претера Окон не требаше можеби да форсира толку кога е минат за круг.
Арно ама:
https://youtu.be/ZvJ_mF074rs

Шо правеме сега... Да го пуштиме Макс во ринг. Сепак, како професионалец треба да се носи и со вакви ситуации, не право на насилство

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3594
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #512 на: Ноември 12, 2018, 07:20:24 am »
Верштапен само за во наскар е, таму има туркање со браници и потоа тепачки.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4984
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #513 на: Ноември 12, 2018, 07:31:43 am »
Кој со послаб болид ги победи "најдобрите" така ?  :)

Инаку дебилот Окон каснеше цел еден круг. Какво тркање е тоа кога си заобиколен за цел круг ?
Незнам што си се напнал толку. Рикардо од 11ти стигна на 4та позиција многу брзо што укажува дека ред бул имаа многу добар болид и подобро спремен од на ферари. Окон си доби заслужена казна 10 секунди и тоа никој не го оспорува.

Тинејџерот сум сигурен дека наскоро ќе стане шампион го мразеле/сакале ние или не, но истите вакви маневри им ги правеше на останатите на почетокот од оваа година и претходната па никој не излезе да се тепа со него. Малце селски излезе целава работа да се пресметаме после трка....

Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 787
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #514 на: Ноември 12, 2018, 11:26:12 am »
Слично е и кај нас.  ;D


Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2446
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #515 на: Ноември 12, 2018, 16:36:47 pm »
https://www.krug.mk/по-тепачката-со-окон-казна-од-2-дена-јав/?fbclid=IwAR0jHtyNRbOewTPZ9TMqHsqD2YA4GjNFSn8ORHLpsX6zFotiUTpoCvBxu0s

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2403
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #516 на: Ноември 12, 2018, 21:12:39 pm »
На Бразилскот ГП во 2001 Верстапен беше тој што го удре лидерот на трката.

« Последно менување: Ноември 13, 2018, 08:44:52 am Skywalker »
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10003
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #517 на: Ноември 13, 2018, 08:34:56 am »
во 2001 првата трка на Макс му била пред зграда да се мава со бураго формулчиња

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3594
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #518 на: Ноември 13, 2018, 12:50:38 pm »
На Бразилскот ГП во 2001 Верстапен беше тој што го удре лидерот на трката.


KARMA


Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2446
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #519 на: Ноември 13, 2018, 17:39:56 pm »


have mercy Ocon  ;D ;D
« Последно менување: Ноември 13, 2018, 17:57:32 pm brm brm »

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38850
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #520 на: Ноември 13, 2018, 17:43:29 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #521 на: Ноември 23, 2018, 19:08:12 pm »

5:25 Табакот ...

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10003
 • Giulietta QV
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #522 на: Ноември 30, 2018, 12:58:00 pm »
нека им честита двојната титула на Мерцедес, покрај овие од Рено и Ферари може да се слика  ;Dвреме е за нова тема

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 727
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #523 на: Декември 07, 2018, 23:06:39 pm »

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2446
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #524 на: Декември 08, 2018, 01:41:12 am »
Кога ќе си заминам од ферари и јас ќе се опијам 😂