Автор Тема: Formula 1 - Season 2018  (Прочитано 43042 пати)

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1229
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #495 на: Ноември 11, 2018, 16:20:55 pm »
Vo kvalifikacii sekundite se broeni. Go povikaa da vleze na merenje totalno nespremni za merenje. A Vetel brkase vreme pred da zavrne.
Merenjeto e sred kvalifikacii Q2, a oficijalnite lice se ponasaa kako da se zavrseni kvalifikaciite.  Klaj klaj...
Sto trebase da pravi da ceka 5 min da go izmerat i da pomine Q2?

Posto se oficijani lica treba da praat kako ke im kefne ?, ili i tie treba da pridonesat kon sportot.

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6110
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #496 на: Ноември 11, 2018, 16:36:48 pm »
Вака Ериксон да направеше, бан 1 трка ќе му дадеа, ама пошто е Фетел му се просте и нас очи ни мачкаат со 25.000 евра.

Вака Хамилтон да направеше немаше да биде ни предмет на расправа за казна. Исто како во Германија кај што влегува во бокс, па нејќе, па сече банкини, тротоари, исто како вчера со Сироткин што му влета додека Хамилтон вози дупло поспоро од него и така натаму..

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4596
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #497 на: Ноември 11, 2018, 19:29:33 pm »
Turn down the мотор  ;D ;D

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3585
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #498 на: Ноември 11, 2018, 19:44:44 pm »
Fuck Ocon.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4796
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #499 на: Ноември 11, 2018, 19:50:03 pm »
Како и да е, една од највозбудливите трки нуди Бразил.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4984
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #500 на: Ноември 11, 2018, 19:50:52 pm »
Верстапен сега знае како е кога некој ти влага у кривина. Ама ептен си испонаша нарекувајќи го Окон идиот на микрофон после трката беше, спремен и да се тепа, лигле. Нема никаква почит кон спортот.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4596
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #501 на: Ноември 11, 2018, 19:53:41 pm »
Нема подобар од Верстапен во Ф1 моментално, го сакале вие или не.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4984
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #502 на: Ноември 11, 2018, 19:57:00 pm »
Мислиш Хамилтон....наредна сезона ќе видиме.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4984
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #503 на: Ноември 11, 2018, 20:34:48 pm »

Отсутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6110
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #504 на: Ноември 11, 2018, 21:02:00 pm »
Максот 15 инциденти има вакви, никому ништо. Дури и кога ќе направи ваков инциндент, морало да го почекаат другите (инцидентот со Кими во Јапонија).
Сега кога он изгуби, ќе се тепал.
И потоа он ''бил најдобар во моментов''.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38850
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #505 на: Ноември 11, 2018, 21:27:04 pm »
Копиљ ....

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38850
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #506 на: Ноември 11, 2018, 21:36:12 pm »
Еве и лекција за копиљот од шампиоот: https://twitter.com/F1/status/1061710015700955136

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3406
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #507 на: Ноември 11, 2018, 22:20:36 pm »
Не сум сигурен дека разбра. Ова му е нешто ко „ко те има тај те нема!“ у негова глава.

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1229
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #508 на: Ноември 11, 2018, 22:44:18 pm »

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4596
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #509 на: Ноември 11, 2018, 22:55:12 pm »
Кој со послаб болид ги победи "најдобрите" така ?  :)

Инаку дебилот Окон каснеше цел еден круг. Какво тркање е тоа кога си заобиколен за цел круг ?