Автор Тема: Formula 1 - Season 2018  (Прочитано 46968 пати)

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5504
 • Бенве сие бенве
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #45 на: Март 22, 2018, 20:27:44 pm »
Шо стана со Михаел Шумахер? Се упраи ли човекот?

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 771
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #46 на: Март 22, 2018, 20:33:44 pm »
Шо стана со Михаел Шумахер? Се упраи ли човекот?
сега баш го читнав ова
https://kurir.mk/sport/ostanati-sportovi/semejstvoto-na-shumaher-so-molba-do-negovite-fanovi/

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5504
 • Бенве сие бенве
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #47 на: Март 22, 2018, 20:40:05 pm »
Отиде у легенди...

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #48 на: Март 23, 2018, 01:41:01 am »
Сепак Телеком ги има хрватските Спортклуб и српските Аренаспорт .... и нормално на ниедна од нив нема да има Ф1, бидејќи ќе има на српскиот Спортклуб и хрватските Арени, кои кај нас ги нема  >:( Ееее МРТВ да ви е*ам тоа неспособните.

Ај демек во 2015 последниот ден пред да почни сезоната овие куртоните од МРТ ги откупиле правата, па има некоја надеж дека пак ќе ги купат ептен пред почетокот на сезоната... пишано и меил и на фб ама нигде не одговараат.

На Телекабел SK1 e HR а SK2 SK3 се SRB, ќе им свртам утре да видиме дал може да се среди со оглед дека никој нема откупено F1 нема кој да ги тужи, едино FIA ако мрчи нешто ...

Првиот тренинг почнува за 15 мин

http://www.vipleague.mobi/motorsports/548077/1/fia-formula-1-2018-:-australian-f1-gp-practice-1-live-stream-online.html
« Последно менување: Март 23, 2018, 01:46:25 am Cuore Sportivo »

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #49 на: Март 23, 2018, 11:14:39 am »
Ф1 никогаш погрозна за гледање ...

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4636
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #50 на: Март 23, 2018, 11:27:32 am »
Ќе треба време да ги навикниме ....на Кими не му се гледа од халото  ;D


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #51 на: Март 23, 2018, 11:34:41 am »
Ако бил наапан две му се гледаат, сирот чоек ...

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 831
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #52 на: Март 23, 2018, 11:53:46 am »
Сепак Телеком ги има хрватските Спортклуб и српските Аренаспорт .... и нормално на ниедна од нив нема да има Ф1, бидејќи ќе има на српскиот Спортклуб и хрватските Арени, кои кај нас ги нема  >:( Ееее МРТВ да ви е*ам тоа неспособните.

Ај демек во 2015 последниот ден пред да почни сезоната овие куртоните од МРТ ги откупиле правата, па има некоја надеж дека пак ќе ги купат ептен пред почетокот на сезоната... пишано и меил и на фб ама нигде не одговараат.

На Телекабел SK1 e HR а SK2 SK3 се SRB, ќе им свртам утре да видиме дал може да се среди со оглед дека никој нема откупено F1 нема кој да ги тужи, едино FIA ако мрчи нешто ...

Првиот тренинг почнува за 15 мин

http://www.vipleague.mobi/motorsports/548077/1/fia-formula-1-2018-:-australian-f1-gp-practice-1-live-stream-online.html

РТЛ ако ја фаќате некако кабелска/сателитска ќе врши пренос, на сателитска бесплатна е.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4636
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #53 на: Март 23, 2018, 12:06:41 pm »
Оваа РТЛ ?Да го активирам пакетот ако е таа

Edit : нема кај нив на тв програмата Ф1

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 831
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #54 на: Март 23, 2018, 12:15:51 pm »
Оваа РТЛ ?

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Да го активирам пакетот ако е таа

Edit : нема кај нив на тв програмата Ф1


Германската РТЛ, оваа српска/хрватска е изгледа. Јас на сателитска ја најдов

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1304
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #55 на: Март 23, 2018, 13:11:08 pm »
Aktivirav iptv najveke poradi F1. (Sky sport F1)

Spored prvite treninzi, ke bide dosta izednaceno.
Samo da vidime dali pak Merc ke go odvrti turboto vo Q3, ili pak nekoj drug :)
Ovoj pat tipuvam na Ferrari.

Vetel uste go nema setirano bolidot kako treba.

Haas teraat jako so Ferrari 2018ta motor. Dobar znak za motorot.

Alfa verojatno ke posaka da ja trgne reklamata :)


Za HALO sto da se kaze, koja rugoba a na tolkavi tehnoloski dostignuvanja.
Ama barem neka se pozastiteni.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #56 на: Март 26, 2018, 08:31:49 am »Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4636
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #57 на: Март 26, 2018, 17:10:07 pm »
ОФИЦИЈАЛНО: ПРАВАТА СЕ ОБЕЗБЕДЕНИ, ЌЕ ГЛЕДАМЕ ФОРМУЛА 1 ВО МАКЕДОНИЈА!

http://www.krug.mk/%d0%be%d1%84%d0%b8%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0%d0%bb%d0%bd%d0%be-%d0%bf%d1%80%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d1%82%d0%b0-%d1%81%d0%b5-%d0%be%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d0%b1%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b8-%d1%9c%d0%b5-%d0%b3-2/


БРАВО, БРАВО, БРАВО ЗА ТВ24 !!  :-*

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6063
 • Плинаш!!!
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #58 на: Март 26, 2018, 17:12:51 pm »
Конечно!!

Sent from my MI 4S using Tapatalk


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #59 на: Март 26, 2018, 17:15:20 pm »
Кој им се јави  8)