Автор Тема: Formula 1 - Season 2018  (Прочитано 57680 пати)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #30 на: Февруари 28, 2018, 15:01:34 pm »
До мене е или стварно не изгледа толку лошо Halo-во, колку што искрено мислев дека ке изгледа лошо ? :-[

Ако се гледа од далеку, рецимо 100 - 200 километра, и не е така лош ...

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4177
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #31 на: Март 01, 2018, 11:55:50 am »
Мислам оваа година онбоард камери не мора да местат, ниту слика да префрлаат,
тој кошот се гледа, на ништо не личи.


Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4828
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #33 на: Март 19, 2018, 15:18:23 pm »
Дали вистина кретените од МРТ  нема да пренесуваат Ф1 оваа година ?

Присутен vladic3110

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2279
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #34 на: Март 19, 2018, 15:22:33 pm »
Шоќетие, нема пи*иња поќе.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4828
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #35 на: Март 19, 2018, 15:41:03 pm »
Ќе има по некое ваму таму  :)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4828
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #36 на: Март 19, 2018, 19:56:47 pm »
. Во период од само неколку месеци, МТВ загуби повеќе атрактивни спортски содржини: ракометното ЕП во Хрватска (коешто во моментов се емитува на Телма), фудбалското ЕП 2020 и квалификациите за наредните ЕП 2020 и СП 2022 (коишто ќе ги пренесува регионалната Спортклуб), фудбалската Лига на шампионите и УЕФА Европа Лига (за коишто се уште нема официјална потврда на кој ТВ канал или ТВ платформа ќе бидат емитувани), а заврши и со повеќегодишното пренесување на Формула 1.

https://sport1.mk/bozhem-mali/olimpizam/shifrin-go-urna-rekordot-po-zaraboteni-pari-vo-edna-sezona

Лелеее кој дебили, кретени, неспособни и што уште не се овие од МРТ, да му се плукнам во најглупата телевизија што постои во државата, па уште и такса му плаќавме   >:(

Чаре сега ? Кој пакет да го активирам на Макс тв, ќе има преноси на некоја телевизија од соседните држави  ?

Отсутен Rammlied

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 267
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #37 на: Март 19, 2018, 20:02:21 pm »
Спорт Клуб ќе даваат ;)

07:00 Сабота
F1 AUSTRALIA – KVALIFIKACIJE (DIREKTNO)

07:10 Недела
F1 AUSTRALIA – TRKA (DIREKTNO)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4828
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #38 на: Март 19, 2018, 21:43:43 pm »
1 000 000 пати подобро од колку мрт  :-*

Лани и тие го укинаа преносот, браво што пак го вратија .

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #39 на: Март 20, 2018, 00:56:52 am »
Зависи кој Спорт клуб го имаш, хрватскиот не врши пренос ...

А за мрт, како и за цела држава дефинитивно дојде живот, им ебам куртоните ..

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4177
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #40 на: Март 20, 2018, 07:35:02 am »
На Top Channel пулев јас, поквалитетна сликата беше, а сега со двојазичноста и албански ќе почнам да зборам.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4828
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #41 на: Март 20, 2018, 11:47:42 am »
Зависи кој Спорт клуб го имаш, хрватскиот не врши пренос ...

А за мрт, како и за цела држава дефинитивно дојде живот, им ебам куртоните ..

Незнам кој ск е на Max tv ама гледам ја имаат Ф1 за Сабота и  Недела во тв водичот на програмата  :)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4828
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #42 на: Март 21, 2018, 18:20:11 pm »
ОФИЦИЈАЛНО: НОВО И НАЈМОЌНО БЕЗБЕДНОСНО ВОЗИЛО ДОСЕГА

Новото Формула 1 безбедносно возило ќе биде најмоќното досега. Мерцедес АМГ го престави АМГ ГТ Р, кој ќе дебитира викендов во Мелбурн со 585 коњски сили. Истото ќе биде користено на секоја трка од календарот, како што е традиција од 1996 година.

Со 585 коњски сили и максимална брзина од 318 километри на час, АМГ ГТ Р е најмоќното и најбрзото безбедносно возило на сите времиња
http://www.krug.mk/%d0%be%d1%84%d0%b8%d1%86%d0%b8%d1%98%d0%b0%d0%bb%d0%bd%d0%be-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%be-%d0%b8-%d0%bd%d0%b0%d1%98%d0%bc%d0%be%d1%9c%d0%bd%d0%be-%d0%b1%d0%b5%d0%b7%d0%b1%d0%b5%d0%b4%d0%bd%d0%be%d1%81/

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1521
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #43 на: Март 21, 2018, 18:32:46 pm »
E sega Hamilton go na*bal :) ke mora poblisku da go prati.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4828
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #44 на: Март 22, 2018, 20:25:02 pm »
Сепак Телеком ги има хрватските Спортклуб и српските Аренаспорт .... и нормално на ниедна од нив нема да има Ф1, бидејќи ќе има на српскиот Спортклуб и хрватските Арени, кои кај нас ги нема  >:( Ееее МРТВ да ви е*ам тоа неспособните.

Ај демек во 2015 последниот ден пред да почни сезоната овие куртоните од МРТ ги откупиле правата, па има некоја надеж дека пак ќе ги купат ептен пред почетокот на сезоната... пишано и меил и на фб ама нигде не одговараат.