Автор Тема: Formula 1 - Season 2018  (Прочитано 57682 пати)

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1521
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #15 на: Февруари 16, 2018, 01:09:39 am »
Zapocna pretstavuvanjeto na novite bolidi za 2018.

Noviot Wiliams:

https://www.youtube.com/watch?v=NRBylo7xtZY

https://www.youtube.com/watch?v=TWwJnDpL9k8
« Последно менување: Февруари 16, 2018, 01:18:22 am M3V8 »

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1521
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #16 на: Февруари 16, 2018, 01:18:57 am »

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 848
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #17 на: Февруари 17, 2018, 23:10:58 pm »
Еве го мекларенот со рено мотор

https://twitter.com/McLarenF1/status/964480752514715660/video/1

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40122
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #18 на: Февруари 20, 2018, 13:19:59 pm »
Мислам дека го имаме победникот за годинава:


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4828
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #19 на: Февруари 20, 2018, 16:12:24 pm »
 :-*


Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1521
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #20 на: Февруари 21, 2018, 17:16:28 pm »

Отсутен trkalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 338
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #21 на: Февруари 22, 2018, 14:54:10 pm »
http://2018carlaunch.ferrari.com/en/

да ја видиме убавицата

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #22 на: Февруари 23, 2018, 21:13:54 pm »
Изгубени у свемир ...

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8218
 • Пичлеме
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #23 на: Февруари 23, 2018, 21:33:33 pm »
Вака така Алфата најдобро изгледа, чесен збор. И Рено. Мерцедес и Ферари се во минус влезени :)
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40122
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #24 на: Февруари 23, 2018, 21:49:07 pm »


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8218
 • Пичлеме
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #25 на: Февруари 23, 2018, 22:59:20 pm »
Грешка, сите грди се :)
Volkswagen. Gas Auto.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40122
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #26 на: Февруари 23, 2018, 23:09:10 pm »
Грешка, сите грди се :)
Да преформулираме: Алфата најмалце грда ќе е :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4828
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #27 на: Февруари 24, 2018, 11:29:12 am »
Незгодно, како во некоја кабина да си  ???


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17650
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #28 на: Февруари 28, 2018, 13:34:54 pm »

Отсутен Ученик

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 520
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #29 на: Февруари 28, 2018, 14:57:24 pm »
До мене е или стварно не изгледа толку лошо Halo-во, колку што искрено мислев дека ке изгледа лошо ? :-[
Teнка е границата меѓу храброста и глупоста !!