Автор Тема: Formula 1 - Season 2018  (Прочитано 41537 пати)

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7540
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #120 на: Април 15, 2018, 09:38:58 am »
Што праи бе Verstappen, што праи бе....
Јебе педери на геј начин.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38708
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #121 на: Април 15, 2018, 09:44:21 am »
Јаксе, него одма требаше Ветел да влезе по ултра софт па што биде биде ...
Јебига, на РедБул им текна што треба да напраат. Другине прпа-вуна.. Да не изгубат местенце... Туку шо праиме со овој Раиконен, што не знае да претица?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен kire95

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 718
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #122 на: Април 15, 2018, 09:45:09 am »
Овој вертапрн е тежок идиот

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7540
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #123 на: Април 15, 2018, 09:46:07 am »
Си тебаше идиот за педерите во Ферари.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38708
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #124 на: Април 15, 2018, 09:47:47 am »
Не те разбирам, што педерски направија ферари? Нешто сум пропуштил изгледа?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7540
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #125 на: Април 15, 2018, 10:24:05 am »
Педерски го користат Раиконен за бебето да кака полесно.

Отсутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 756
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #126 на: Април 15, 2018, 10:26:47 am »
Педерски го користат Раиконен за бебето да кака полесно.

Се согласувам ама па еве имаше шанса за второ место, зошто не го престигна Ботас. Верштапен го замени руското торпедо, колку и да има талент со такво однесување само ќе губи.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38708
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #127 на: Април 15, 2018, 10:27:29 am »
Raikkonen се заеба на старт, веќе кога не беше прв или втор, може да се употреби за мерцедес да не биде први. Јас тоа така го гледам. Ем на крај имаше поздрави гуми и шанса да им се спротистави. Во секој случај, во оваа трка, тактички херои се RedBull.

Она што мене не ми се свиѓаше е, што на старт Vettel немаше потреба да го затвора Raikkonen и да му попречи да го задржи второто место давајќи им шанса на Мерцедес.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9466
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #128 на: Април 15, 2018, 11:04:37 am »
Гасли ја сјеба цела ситуација, ама па така бидна интересна трката. ;D
Ќе беше 1-2 за Ред Бул ако Верстапен не изиграваше Маркез.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3509
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #129 на: Април 15, 2018, 11:12:06 am »
Само да се јадело бурек...македонска работа. Ако не ви чини, изгаснете и вадете си ги очите на компјутер и остајте не нас да гледаме рает на тв.

Алал да му е за преносот на 24 !
Не знам како ти пречиме да гледаш, инаку на квалификациите каснеше аудиото 2-3 секунди, ама се поправија за трката, 0.5с каснеше, се  познава кога менуваа брзини на волан. Табаковски, „Даниеле“ (фејспалм).

Мене лично многу ме бендисаа потезите на Максо, прво сам се отстрани за Рикиардо, и после ја избалансира табелата за поените, браво.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38708
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #130 на: Април 15, 2018, 11:13:56 am »
Коментаторите одат на левиот аудио канал.Слободно направете „баланс ту рајт“ на аудио подесувањата, и нема више глупости ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3399
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #131 на: Април 15, 2018, 11:34:45 am »
Јаксе, него одма требаше Ветел да влезе по ултра софт па што биде биде ...
Јебига, на РедБул им текна што треба да напраат. Другине прпа-вуна.. Да не изгубат местенце... Туку шо праиме со овој Раиконен, што не знае да претица?

Рајко е готов за во пензија. На почеток изгуби место само затоа што нема мотивација да се бори. Скоро исто и на крај со Ботас. Нека оди во Алфа Ромео една сезона, да ги поднаучи како да го средат болидот и нека пичи кај Хакинен на свингерски забави.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7540
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #132 на: Април 15, 2018, 12:37:46 pm »
Точно. Стар е за ф1. Нема мотив да се бори. А зошто нема мотив? А зошто да го користат за било што? Е јбг пристрасен сум џа Раиконен. Ферари и автономен болид да има, за тим не ми се навива.

На крај и гумите не му додржаа да го престигне Ботас.

Фалеше Монтоја овај де Верстапен во Ф1

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7540
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #133 на: Април 15, 2018, 12:40:51 pm »


Она што мене не ми се свиѓаше е, што на старт Vettel немаше потреба да го затвора Raikkonen и да му попречи да го задржи второто место давајќи им шанса на Мерцедес.
Не можев ни јас да разберам...
И да отидеше прв Раиконен, нели пак е од Ферари?

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3578
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #134 на: Април 15, 2018, 12:42:31 pm »
Мотивација а и грип од ладните средно меки гуми фалеше на стартот. Којзнае како ќе беше епилогот да возеа едно 20круга на супер меки, наместо со ќелави саксии. Потегот не е разбирлив, ко да не направиле стратегија за стартот. Секоја чест за Рики, не можеш а да не го сакаш австралискиов комедијант.