Автор Тема: Formula 1 - Season 2018  (Прочитано 41533 пати)

Присутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4915
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #105 на: Април 13, 2018, 15:32:09 pm »
Од скај не знаеле баш многу :) лелеее па коментатори се не тврдеа туку многу убаво објаснија што би можело да се случи. Работа на коментаторите им е да кажат нешто во врска со случката, а не како нашине или тропаат глупости или не зборат пола од преносот. Сигурно неможе да тврдат 100% кога и самите од Ферари беа во шок се случи. Или требаше коментаторите да кажат се случи трагедија.

Објаснија многу убаво како може да се дојде до ова и еден од начините било поради човечки фактор па кој за среќа во несреќа се испостави дека не било така пошто може ќе го јадеа Ферари со повеќе од 50.000 евра казна :).

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38708
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #106 на: Април 13, 2018, 15:36:49 pm »
Нашине се прича за себе, боље на мјут да гледаш формула. Коментаторите не треба да кажуваат дека „само ферари има оверрајд“, тоа е добрата прича, дека ферари се најпаметни, на другине не им текнуваат нели такви работи. Јас сум убеден дека сите имаат мануелна контрола, покрај автоматиката. Нека не се филмаат дека само ферари се „манги кои пробуваат да го јебат системот“.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2421
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #107 на: Април 13, 2018, 17:22:38 pm »
Треба да е мануал, 4 дугмиња, 4 луѓе, секој си прате по 1 тркало, кога ќе е сменето стиска дугме, кога ке се притиснати сите 4 дугмиња му се пале зелено на семафорот. :)

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #108 на: Април 13, 2018, 18:04:38 pm »
^

Кој прв смени 15% бонусче ;D

#Chinese GP, судејќи според првите два тренинга ќе биде доста изедначено ...

Отсутен M3V8

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1211
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #109 на: Април 14, 2018, 08:17:13 am »
Ove veke lici na one/two vo kvalifikacii za ferari, aj da vidime  :)
Eve go uspea i Rikardo da izleze vo Q3.


...

i da taka e  :) :) :)
Ferari 1/2, prv pole posle 14 godini vo kina.
Mercedes posle 6 posledovatelni pola sega pola sekunda pozadi ferari.
YES :)
« Последно менување: Април 14, 2018, 09:06:50 am M3V8 »

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38708
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #111 на: Април 14, 2018, 09:11:27 am »
Тиих, штета за Кими :( Ајде, утре боље ќе биде.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3509
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #112 на: Април 14, 2018, 10:02:16 am »
Колку треба да се глупи да не видоа дека аудиото не му е во синхронизација со сликата.  :o
Повеќе ми се исплаќа спуштени од скај да ги гледам трките и квалификциите наредниот ден.

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31687
 • Таков е животот... јебига
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #113 на: Април 14, 2018, 16:42:38 pm »
На кој канал гледате формула?

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #114 на: Април 14, 2018, 18:54:31 pm »
ТВ 24...


Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4570
 • French diamond
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #115 на: Април 14, 2018, 22:43:33 pm »
Само да се јадело бурек...македонска работа. Ако не ви чини, изгаснете и вадете си ги очите на компјутер и остајте не нас да гледаме рает на тв.

Алал да му е за преносот на 24 !

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38708
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #116 на: Април 15, 2018, 08:45:47 am »
Браво за боксот на RedBull Свака част!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7540
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #117 на: Април 15, 2018, 09:29:31 am »
Карма из еј бичччч !!!

Фак ју Фетел.
Фак ју Феррари.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38708
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #118 на: Април 15, 2018, 09:32:25 am »
Што праи бе Verstappen, што праи бе....

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Formula 1 - Season 2018
« Одговори #119 на: Април 15, 2018, 09:36:54 am »
Јаксе, него одма требаше Ветел да влезе по ултра софт па што биде биде ...