Автор Тема: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....  (Прочитано 27752 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21151
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #120 на: Април 11, 2016, 11:10:57 am »
..и контаминирано со тон безбедносни правила и казни...


Why ‘Class 1’ DTM was too good to be true.
http://www.motorsportretro.com/2014/02/why-class-1-dtm-of-1995-and-1996-was-too-good-to-be-true/

Она што било група Б во рели во 80 тите, тоа било Класа 1 во ДТМ во 90 тите.
И после се оди надоле.
« Последно менување: Април 11, 2016, 15:07:11 pm Stratro »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21151
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #121 на: Април 17, 2016, 20:48:55 pm »


Еве го и моментот кога е направена фотката..;)

https://youtu.be/lhMS5Lz62sI?t=7m51s

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16310
 • Keep it 100
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #122 на: Април 27, 2016, 14:50:20 pm »

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9575
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #123 на: Февруари 21, 2017, 11:41:28 am »


Тоа е тоа!

За тие што не знаат

James Hunt,Alain Prost,Keke Rosberg,Niki Lauda,Ayrton Senna и Denny Hulme

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14959
 • ВМРО 206 1.4i
  • Follow @martinskiiiii and @206.rally
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #124 на: Април 28, 2017, 02:13:27 am »

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #125 на: Април 28, 2017, 09:04:54 am »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Тоа е тоа!

За тие што не знаат

James Hunt,Alain Prost,Keke Rosberg,Niki Lauda,Ayrton Senna и Denny Hulme
За околу една година од кога е направена сликава 3ца ќе умрат, Хант, Сена и Хулм
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21151
Одг: The best of `80`s and `90`s : F1, DTM, Rally....
« Одговори #126 на: Ноември 21, 2018, 12:18:17 pm »