Автор Тема: Chevrolet Spark II  (Прочитано 9951 пати)

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2329
Одг: Chevrolet Spark II
« Одговори #90 на: Декември 07, 2018, 16:55:30 pm »
Јас во Спарк само курот низ багажник можам да го сместам, дијагонално.

Што значи, технички, јас треба да сум надвор.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен t0m1cA

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 930
Одг: Chevrolet Spark II
« Одговори #91 на: Декември 07, 2018, 19:18:46 pm »
Да не биде како зајакот, 1,2,3,4, леле тато извини...
Секогаш може, побрзо, подобро, појако...

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7554
 • Хорска Секција
Одг: Chevrolet Spark II
« Одговори #92 на: Декември 18, 2018, 01:08:28 am »
Докторе? кога реши да се себе-убиваш? ако добро се сеќавам планот беше убиство и самоубиство, т.е. прво да и купиш на жената спарк...
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5788
 • 69
Одг: Chevrolet Spark II
« Одговори #93 на: Март 25, 2019, 13:30:54 pm »
Вчера монтиран сетот летни пневматици и фелни за пичиња.  ;D
Испран, дотеран, намирисан, баш доби пролетен третман.
Евиденција за поминати километри со зимски/летен сет не водам. Но не е некоја голема километража. Можеби 1500 км максимум со зимскиот сет извозено...Два - три пати до Маврово, Врање, локал низ Скопје. Тоа е.
Воедно проверени свеќичките, дотеран зазорот, се си спие.Гумите прописно монтирани и стегнати со 100 Нм.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5788
 • 69
Одг: Chevrolet Spark II
« Одговори #94 на: Јуни 09, 2019, 18:42:48 pm »
Конечно една мала промена, апдејт како год да е. Само за убаво и арно да се даваат пари. Си премина акумулаторот, вечна му слава. Добро тераше од 2014-та. Земав МонБат од Макпетрол, 35 ампери, 300А ударна, ист потполно како што беше. 2500 и нешто денари, но бидејќи имав поени од картица, ми испадна за 1400. Така да одлична зделка направив. 2 години гаранција, сега за сега сум задоволен. Ке видиме како ќе си истера :)Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1028
Одг: Chevrolet Spark II
« Одговори #95 на: Јули 21, 2019, 23:54:38 pm »
Дали може на задните мрежички да се стават уште два звучника?

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5788
 • 69
Одг: Chevrolet Spark II
« Одговори #96 на: Јули 22, 2019, 08:08:32 am »
@Ѓорѓи
Позади нема мрежички кај мене. Има пластики и делуваат како да се мрежички. Така да фиктивно можеш, али фактички не можеш.

;D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен kargh77

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 404
Одг: Chevrolet Spark II
« Одговори #97 на: Јули 22, 2019, 12:48:39 pm »
@Ѓорѓи
Позади нема мрежички кај мене. Има пластики и делуваат како да се мрежички. Така да фиктивно можеш, али фактички не можеш.

;D
Малце напамет зборам:
Ако се извадат целите пластики, од задната страна нема оставено место за звучници? Барем за некои 10ки?

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5788
 • 69
Одг: Chevrolet Spark II
« Одговори #98 на: Јули 23, 2019, 09:04:54 am »
Мора да си направиш дупки сам. Има место за некој звучници, не ми текнува какви. :D
Само ке мораш да си бидеш креативен за да ги наместиш
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Ѓорѓи

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1028
Одг: Chevrolet Spark II
« Одговори #99 на: Јули 23, 2019, 11:00:11 am »
Хмм, да пластики се ама треба да пробам дали може да се извадат некако, ќе те прашував и за жици како да спроведам па видов доле има некаква жичка https://i.imgur.com/ITaOOOn.jpg

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5788
 • 69
Одг: Chevrolet Spark II
« Одговори #100 на: Јули 23, 2019, 12:30:00 pm »
Хмм, да пластики се ама треба да пробам дали може да се извадат некако, ќе те прашував и за жици како да спроведам па видов доле има некаква жичка https://i.imgur.com/ITaOOOn.jpg

Да, тоа се жиците од радиото до звучниците.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен kargh77

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 404
Одг: Chevrolet Spark II
« Одговори #101 на: Јули 23, 2019, 23:54:19 pm »
Таму дефинитивно одат звучници...
Јас би го извадил тоа цело, би изрежал кружно за звучникот, како шо е фабрички оставено, монтирам звучникот, и озгора ја ставам мрежичката која оди со звучникот.